Typy męskich sylwetek: gruszka!

2017-11-07
Typy męskich sylwetek: gruszka!

Jednak wraz z intensywnym rozwojem mody, taka metoda brania pomiarów została wyparta przez produkcję odzieży na wielką skalę i dziś tylko wybrani korzystają z usług krawców, prawdziwych rzemieślników. Dlatego kluczem do dobrego wyglądu jest poznanie atutów i skaz swojej sylwetki i dopasowywanie ubrań – mając na uwadze jej indywidualne cechy.

Męska sylwetka: gruszka!

Na blog.denley.pl mieliście okazję przyjrzeć się z bliska sylwetkom określanym trójkątami, gdzie wspominaliśmy już o odwróconym trójkącie i jabłkami. Na ich tle wyróżnia się kolejny typ, potocznie zwany gruszką. Co go charakteryzuje? Otóż jest to typ zbliżony do ideału z małym „ale”. Facet o tego rodzaju budowie ma umięśnioną klatkę piersiową, dobrze zbudowane plecy, najczęściej szczupłe biodra (choć niekoniecznie) oraz smukłe nogi i ręce. Wszystko do siebie pasuje. Poza brzuszkiem. Ten jest trochę odstający.

W co się ubierać?
Pikowana kamizelka męska poszerzy ramiona i ukryje mankamenty_Denley.pl

Przede wszystkim warto skupić się na maskowaniu mankamentu. W sylwetce typu gruszka ukrywamy brzuch, odciągamy od niego uwagę, za to eksponujemy inne atuty. Aby wyrównać proporcje górnej części ciała – warto skupić się na poszerzeniu ramion. Trzeba pilnować podstawowych zasad – nie przesadzać z nadmiernie wyszukanymi stylizacjami – raczej stawiać na klasykę i prostotę, czyli monochromatyczny look.

Jeśli chodzi o bazę stylizacji – wybieramy T-shirty męskie czy sweterki z dekoltem typu V-neck, czyli w tzw. serek. Wysmuklać sylwetkę będą taliowane marynarki z poduszkami usztywniającymi ramiona, jednak te nie mogą wystawać poza nie. Wybierając koszule – trzeba stawiać na modele gładkie, ewentualnie w delikatne prążki pionowe. Unikamy natomiast linii poziomych w outfitach, pstrokatego wzornictwa i kontrastów. Fani mody luźniejszej, miejskiej powinni wybierać do swoich stylizacji puchowe bezrękawniki i kurtki o szerszych ramionach np. bomberki lub militarne modele z pagonami. Jak ognia strzec się trzeba rzeczy obcisłych. Nie chodzi o ubrania za duże, ale w okolicy brzucha musi być luz. Cała stylizacja powinna być jednolita w kontekście kolorystycznym, co nie przetnie, za to optycznie wydłuży sylwetkę, maskując jednocześnie zbyt wydatny mięsień piwny.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel