Torba listonoszka! Do czego ją nosić?

2017-06-20
Torba listonoszka! Do czego ją nosić?

Dziś nikogo nie powinna dziwić torba na ramię nazywana u nas listonoszką, czy też torba Cambride albo kultowy satchel bag, spasowane z męską stylizacją. Torby noszono od dawien dawna, Np. w renesansie mężczyźni mieli przewiązaną przy „pasku” torebkę, w której przechowywali przyprawy i pieniądze. Duże aktówki zrobiły furorę w czasach rewolucji przemysłowej, z kolei torby na ramię stanowiły podstawowe akcesorium żołnierzy podczas I i II WŚ.

Listonoszka Alana. Źródło: http://thehangover.wikia.com/wiki/Alan_Garner

Pierwszym najsłynniejszym facetem z torebką był Indiana Jones, ale tak naprawdę dopiero popularny serial „Friends” zrewolucjonizował poglądy wielu ludzi na ten temat. Oswoił go, choć wtedy jedna z głównych bohaterek stwierdziła, że świat jeszcze nie jest gotowy na faceta z torbą Później był też „Kac Vegas” i Alan z dumnie noszoną listonoszką i tak pół żartem pół serio, ale finalnie torba dla faceta przebiła się do popkultury i oto jest!

No i bardzo dobrze. Trzeba gdzieś nosić wszystkie klamoty i naprawdę lepiej wrzucić je do torby niż wypychać kieszenie spodni. Takie napakowane portfelem, telefonem i kluczami portki – nie tylko szybciej się przecierają, ale też odbierają facetom komfort siedzenia i dobry look. Nie ma co ukrywać – wygląda to beznadziejnie. No akurat Alan też nie wypadł szczególnie fenomenalnie, ale torby naprawdę świetnie można wykorzystać do urozmaicenia lub uzupełnienia fajnego wizerunku!

W zależności od stylu jaki reprezentuje facet, istnieje całe spectrum męskich toreb. Listonoszka jaką znamy to bardziej torebka satchel, ale u nas przyjęła się ta nazwa.

W typowym casualu sprawdzi się większa torba na ramię.

Męska torba na ramię! Jak i do czego ją nosić?

  • Listonoszka to nie jest torba stricte casualowa. Dalej jej niż bliżej do sportowej elegancji. Zestawiać ją z marynarką? – Niekoniecznie! Tutaj sprawdzą się inne modele – również te „do ręki”. Jest natomiast lekka, funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu – najlepiej odnajdzie się w streetwearze.
  • Męska listonoszka jest torbą o stosunkowo niewielkich wymiarach. Dlatego dobrze będzie wyglądać jako dodatek do stylizacji mężczyzn, którzy mają proporcjonalne, klasyczne sylwetki. Naprawdę duzi faceci mogą nosić tego typu torby, o ile są one w miarę duże lub zastąpić je zupełnie innym modelem. Sprawdzą się u nich np. męskie plecaki czy torby Cambridge.
  • Torba przewieszona przez ramię to model do stylizacji „po godzinach”. Skórzana, świetnie koresponduje z jeansami (długimi rurkami lub szortami) i gładkim T-shirtem albo nieformalną koszulą denimową lub z flaneli.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel