Tie Dye - styl, który wraca do gry!

2020-01-30
Tie Dye - styl, który wraca do gry!

tie dyeTie Dye! Co to za styl?

Określenie „tie dye” (z ang. wiązać – barwić) wymyślono w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych Ameryki, choć jest to jedynie „nowoczesna” nazwa techniki farbowania tkanin wywodzącej się z czasów prekolumbijskich!

Zasada jest mniej więcej taka, że fałduje się, skręca, gniecie tkaninę i wiąże gumką albo sznurkiem (np. bawełnianą koszulkę), a następnie barwi się ją „oporowo” nasyconymi, odważnymi kolorami. Dzięki temu zabiegowi powstają wzory spirali i mandali – pełne szaleństwa, nieregularne i harmonijne jednocześnie. Psychodeliczne.

denley

 

Tie Dye to jaskrawość przyprawiająca wrażliwców o ból głowy. Kojarząca się z hipisem zacnego wieku, puszczającym bańki w rynkach popularnych turystycznie miast lub prowadzącym sklep ze zdrową żywnością. Styl ten wraca jednak do powszechnej gry, na fali coraz popularniejszego nurtu Scumbro! U cebrytów i influencerów widać go już od jakiegoś czasu, a w tym sezonie ma on również wkroczyć na ulice. Odzież z tym wzorem oczywiście jest produkowana fabrycznie, ale za pomocą wybielacza albo barwników – można ją sobie również stworzyć w zaciszu własnego domu!

Przeczytaj też: „Scumbro – dziwny, nowy trend w modzie! Czy się przyjmie?”

z czym nosić tie dye?

odzież męskaKolorowy motyw o oszałamiającym charakterze to prawdziwy konkret wyróżniający każdą przeciętną stylizację.

Dobrze będą czuć się w nim osoby pewne siebie, wyluzowane, z dystansem. Na pewno nie ktoś, kto trzyma się jednej palety kolorów, na pewno nie elegant.

Bluza albo męski T-shirt z wzorem tie dye świetnie nadaje się do zestawienia ze spodniami jeansowymi. Ale można też postawić wszystko na jedną kartę i jeszcze bardziej podkręcić look dopasowanymi portkami w intensywnym kolorze, albo odważnym w wyrazie obuwiem. Bajeranckie czapki i czapeczki bejsbolowe dopełnią niebanalny wygląd.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel