Świat mody damskiej otwiera się na większe krągłości

2019-12-09
Świat mody damskiej otwiera się na większe krągłości

Być może już niebawem wychudzone i wycieńczone z głodu modelki odejdą do lamusa. Fachowcy nie mają wątpliwości: – Kobiece kształty atakują – przekonują.

W środę pisaliśmy o świecie męskiego modelingu. Dziś przyszedł czas, żeby przyjrzeć się kobiecej części tego świata. Tym bardziej, że dzieje się w niej wiele ciekawego. W przeciwieństwie do płci brzydszej, wśród pań na wybiegu zachodzą dość istotne zmiany.

Jakie? Fachowcy nie mają wątpliwości, dawne trendy powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej miejsca pojawia się na seksowne krągłości. Powód? Tych jest kilka.

– Na pewno chodzi o estetykę. Większość obserwatorów pokazów mody miało już dość wychudzonych, czasem ledwie trzymających się na nogach modelek – zauważa stylista marki Denley Paweł Zabielski. – Wcale nie do rzadkości należały sytuacje, w których modelki były tak wycieńczone, że po prostu najzwyczajniej w świecie padały ze zmęczenia.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że modelki bardzo często zapadały na anoreksję czy depresję

Według specjalistów kanony, które rządziły do niedawna zmieniają się. Coraz częściej propagowane są modelki z większymi kształtami. Czego najlepszym dowodem są startujące w całej Europie programy telewizyjne, także w Polsce, dla kobiet „Size +”, które chcą zarabiać na wybiegu czy promując rozmaite kolekcje odzieży.

– Myślę, że to bardzo dobry trend. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że modelki bardzo często zapadały na anoreksję czy depresję. Zmiany wizerunkowe idą w dobrym kierunku – dodaje stylista.

Z opiniami fachowców zgadzają się także same kobiety. Paulina Pospieszalska uważa, że każda kobieta powinna się odnaleźć w danej kolekcji odzieżowej.

– Bardzo dobrze, że obecnie sklepy prezentują się dzięki modelkom w trzech rozmiarach. Świat kobiecego modelingu otwiera się na okrąglejsze kształty. Co oczywiście wielu z nas nie przeszkadza ciężko trenować i dbać o formę. Bo bycie modelką, to także najlepszy sposób, żeby pasja szła w parze ze zdrowiem – podsumowuje śliczna Paulina.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel