Rodzaje swetrów męskich: sweter z kapturem!

2019-12-26
Rodzaje swetrów męskich: sweter z kapturem!

Dawno już przyzwyczailiśmy się do modowych hybryd, jakie stanowią T-shirty z kapturami i tego typu koszule. Jednak egzystujemy obecnie w porze roku skrajnie oddalonej od tej letniej i bardziej niż o koszulkach – myślimy o ciepłych swetrach i grubych bluzach, wyposażonych w chroniące głowę kaptury. A gdyby tak stworzyć miks i to połączyć? Nie główkuj! On już dawno powstał. Na stylowe włości wjeżdża aktualnie (z impetem!) – sweter z kapturem! Jesteś już szczęśliwym posiadaczem?

swetry z kapturem
Sweter z kapturem może być rozpinany lub wkładany przez głowę.

Sam kaptur ma długą i bogatą historię, z którą niejednokrotnie na tym blogu mogliście się z grubsza zaznajomić. Dlatego przeskoczmy od razu do czasów współczesnych i usystematyzujmy co najistotniejsze. Był moment, w którym bluzy z kapturem kojarzyły się z ciemnymi zaułkami i opryszkami (najczęściej z niedoszłymi rabusiami). Jednak dzięki cechom praktycznym – tak bardzo wpisały się one w uliczny styl, że de facto – stały się podstawowym elementem odzieży nastolatków. Pokochali je sportowcy (ciepło, sucho), dojrzali mężczyźni, młodzież. A ta dozgonna miłość zrodziła się z funkcjonalności. Bo bluzy z kapturem są użyteczne i nieprzeciętnie wygodne. Najwygodniejsze!

Nic więc dziwnego, że zaczęto kombinować nad nowymi rozwiązaniami, gdzie kaptur łączy się z innymi elementami garderoby niż bluzy. Tak powstały T-shirty z kapturami, takowe tank topy, koszule z kapturem. Dziś jednak na tapetę bierzemy zyskujący na popularności – sweter z kapturem!

Sweter z kapturem! Dlaczego warto go nosić i z czym? 

sweter z kapturem denley
Modny męski sweter z kapturem Denley.pl

Na fali mody na kaptury, jego powstanie było tylko kwestią czasu. Następnie – mainstream musiał się do niego przekonać. Ale te etapy męski sweter z kapturem ma już za sobą. Wysokiej jakości modele z przyjemnych w noszeniu tkanin – stały się elementem pożądania stylowych facetów.

Sweter z kapturem rozpinany lub nie – jest maksymalnie komfortowy. Może mieć też różne długości. A szczególnie świetnie prezentuje się jako element ubioru warstwowego. Co wyjaśnia jego powodzenie w sezonie jesienno – zimowym. Ten świetny detal w outfice warstwowym nadaje bardzo męskiego, a zarazem „ciepłego” wyglądu. Aby uzyskać taki efekt warto włożyć sweter z kapturem na bawełnianą koszulkę z wycięciem pod szyją. Do tego dopasować wąskie jeansy, płaszcz ocieplany lub kurtkę i modne buty. Look do miasta gotowy!

Co ciekawe – swetry z kapturami doskonale fitują w połączeniu z… garniturem lub chociażby z marynarką! Oczywiście na myśli tu mamy modele typowo sportowe w nurcie preppy. Bardzo stylowo prezentują się też z dopasowanymi, materiałowymi spodniami. To świetny patent na łączenie elegancji i swobody.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel