Millenial pink! Dla kogo w końcu różowy?

2020-01-24
Millenial pink! Dla kogo w końcu różowy?

Pojawia się we wnętrzach z których korzystają, jest trendem we współczesnej modzie, który prawdopodobnie nie przeminie prędko. Dziś ubrania i gadżety w różowym kolorze millenial pink / scandi pink / tumblr pink – to niemal standard. Utożsamiają się z nim kobiety i mężczyźni. Ale nie zawsze tak było. Po tym jak kolor różowy uzyskał łatkę elementu damskiej palety barw – faceci długo nie mogli się do niego przekonać. Ale to za nami.

Elegancka różowa koszula męska Bolf_Denley.pl
A jak to się stało, że mężczyźni i kolor różowy stanęli na przeciwległych biegunach?

W XIX wieku, zarówno chłopcy jaki dziewczynki, do 6 a nawet 7 roku życia – byli niemal nie do odróżnienia. Wszystkie dzieci miały długie włosy i nosiły jasne sukienki. Gdy w XX wieku na rynek mody dziecięcej wprowadzono pastelowe barwy (a to za sprawą produkcji barwników) – podziały na płeć nadal nie miały większego znaczenia. Rozłam nastąpił po II WŚ i już w latach 80-tych trend „chwycił” na dobre. Rodzice wpadli w szał zakupowy z kompletowaniem dedykowanych wyprawek i od tej pory różowy przypisano dziewczynkom, a niebieski chłopcom, przedkładając trend również na modę dorosłych. Tak było jeszcze do niedawna, choć dynamiczny rozwój mody, powszechna dostępność do nowoczesnych technologii i coraz większa akceptacja społeczna dla jednostki, która chce wyrażać siebie sprawiły, że stereotypy straciły na mocy.

Teraz różowy jest dla każdego! Tym bardziej, że jest jest to kolor mocno promowany przez pokolenie „Y”, które jest otwarte, tolerancyjne, stara się zacierać podziały między kobietami i mężczyznami hołdując równości.

Czy różowy pasuje do mężczyzny?

Jak najbardziej. Wbrew pozorom jest to kolor silny (pochodna czerwonego), pełen oryginalności i pozytywnej energii oraz dawki nostalgii dot. czasów, kiedy to na topie były gumy balonowe Różowa koszula u faceta – świetnie pasuje zarówno do beżowych spodni chino, jak i niebieskich lub czarnych denimów. Z elementem stylówki w tym kolorze można stworzyć mnóstwo świetnych, energetycznych, 100% męskich outfitów!

Podejmujesz wyzwanie i grasz w różowe? Jeśli tak to super – jesteś na wygranej pozycji!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel