Męskie czapki zimowe w dobrym stylu!

2020-02-17
Męskie czapki zimowe w dobrym stylu!

Podobnie jak modele z daszkiem – ciepłe męskie czapki są równie pożądanymi akcesoriami w garderobie każdego faceta! Niezależnie od tego czy mróz szczypie w uszy, czy pada deszcz albo wieje wiatr – warto mieć w zanadrzu kilka ulubionych modeli czapek, skutecznie chroniących głowę! 

męskie czapki
Klasyczne męskie czapki sprawdzą się w wielu sytuacjach! Denley.pl

Najlepsze zimowe czapki męskie to… te klasyczne! Po prostu! Choć niekoniecznie zrobione są ręcznie z babcinej włóczki, to jeśli powie się o nich „dziergane” – od razu wiadomo co ma się na myśli. Tego rodzaju nakrycia głowy są niezwykle uniwersalne, praktyczne, wygodne i wizerunkiem wpisują się w rozmaite stylizacje.

Po co nosić czapkę?

Czapka zapewnia komfort termiczny. Naukowcy wykazali, że nie do końca zgodny z prawdą jest mit, mówiący o tym, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę. Otóż „wyparowuje ono” przez odkryte części ciała! I to właśnie dlatego – warto jest nosić czapki, gdy warunki zewnętrzne nie są sprzyjające dla organizmu. Należy dodać, że głowa pozbawiona jest tkanki tłuszczowej, a więc nie ma zdolności izolacyjnych. Stąd umiejscowione tutaj naczynia krwionośne szybko reagują na zmianę temperatury! Zatem najprościej rzecz ujmując – głowę trzeba chronić i zimą nosić męskie czapki zimowe, podobnie jak szaliki i rękawiczki! Proste!

Męskie czapki zimowe w klasycznym wydaniu – jak je nosić? 

Ponadczasowe czapki zimowe zapewniają ciepło, chronią uszy, a także, jako akcesoria – dopełniają imaż! Zaletą klasyków jest to, że można nosić je zarówno do ubrań sportowych, gdzie pierwsze skrzypce grają jeansy lub spodnie dresowe zestawione z puchową kurtką, jak i do stylizacji bardziej wyszukanych. Casualowy garnitur, modny płaszcz i czapka – pasują do siebie doskonale!

Przeczytaj też: „Jak nosić czapkę beanie?”

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel