Jak nosić czapkę beanie?

2018-10-21
Jak nosić czapkę beanie?

Zanim odpowiemy na pytanie – jak nosić czapkę beanie(?) – sprecyzujmy o jaki model nakrycia głowy konkretnie chodzi!

Otóż czapka beanie, po naszemu nazywana jest… smerfetką. Więc jeśli znacie bajkowe, niebieskie, smerfastyczne ludziki – to wiecie, że chodzi o czapkę z lekko zwisającym (lub stojącym) czubkiem. Jeśli chodzi o to z czego jest wykonana – tutaj różnie. To może być czapka bawełniana, ale również zrobiona z grubej włóczki w jakimś fajnym, intensywnym kolorze lub z prawdziwej wełny. Może być gładka, z wzorem, ale najmodniejszy ostatnio model to ten z napisami.

Jak nosić czapkę beanie?

  • Taka czapka powinna być naciągnięta na uszy i delikatnie ściągnięta do tyłu tak, aby jej czubek zwisał z tyłu pod lekkim kątem.
  • Ściągnięcie czapki do tyłu ma też na celu odsłonienie linii włosów, a nawet ich przednią część. Taki styl noszenia jest mega popularny.
  • Jeśli nie pasuje ci, że tył zwisa – pełen luz. Możesz nosić tę czapkę po swojemu. Ze stojącym czubkiem też wygląda fajnie!
  • Jeśli jest za długa – można ją lekko podwinąć. Zresztą właśnie tak funkcjonuje większość modeli z napisami.
Czapki beanie – do czego pasują?

Świetnie wpisują się w styl athleisure, głównie ze względu na swój charakterystyczny, sportowy sznyt. Można łączyć taką czapkę z kurtką bomberką, parką, a nawet z puchówką. Również pikowane kamizelki męskie bardzo dobrze z nią korespondują. Kolorowa czapka fantastycznie zaakcentuje każdy monochromatyczny outfit, a taka w klasycznym kolorze będzie pasować nawet do cardigana i płaszcza. Zresztą męska czapka z wełny to nieodzowny element męskich, casualowych stylizacji, uskutecznianych przez mężczyzn w czasie chłodnych jesiennych dni i zimą!

Czapki w tym sezonie to prawdziwy must have! Chronią uszy, sprawiają, że przez głowę nie ucieka ciepło, a do tego są doskonałym dopełnieniem miejskich stylizacji. Beanie są na topie obok beatlesówek, beretów i kapeluszy fedora. Warto mieć!

 

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel