Mankamenty sylwetki: jak maskować krótkie nogi u mężczyzny?

2019-11-18
Mankamenty sylwetki: jak maskować krótkie nogi u mężczyzny?

Istnieje naprawdę niewiele ludzi o figurach idealnych, którym dobrze jest we wszystkim. Po to są rozmiary, fasony, kroje i po to istnieją poradniki modowe, aby każdy mógł dobierać ubrania do swojej sylwetki. Trudy ubierania się w niecodzienną oprawę są powszechne. Dziś skupiamy się na tym, jak maskować krótkie nogi u mężczyzny!? 

Krótkie nogi u mężczyzny. Jak maskować? Jak się ubierać?

  • W przypadku posiadania krótkich nóg, które mogą wyglądać nieco nieproporcjonalnie w stosunku do reszty sylwetki – należy skupić się na tworzeniu iluzji dłuższych kończyn! Trzeba też pokusić się o świadome tworzenie złudzenia braku równowagi w proporcjach. Jak to się mówi – coś kosztem czegoś
  • W związku z powyższym warto stawiać na szczególne modele spodni! Na krótkie nogi u mężczyzny sprawdzają się np. męskie spodnie z podwyższonym stanem, które dzięki swojemu specyficznemu fasonowi dają złudzenie wydłużonych nóg.
  • Inne modele, które dobrze jest brać pod uwagę przy tworzeniu stylizacji to spodnie rurki. Należy unikać szerokich spodni!
  • Dobrym pomysłem jest również wybieranie spodni, które sięgają szczytu butów, a nawet lekko się na nich załamują, co również spowoduje wydłużenie linii całej sylwetki.
  • Jeśli chodzi o ubrania wierzchnie – to najlepiej jest się skupić na krótkich kurtkach, wizualnie unoszących sylwetkę, jak np. kurtka bomber jacket.
  • Długie bluzy typu  oversize, a także płaszcze męskie czy też ultra modne kurtki parki – niestety jeszcze bardziej, optycznie, skrócą nogi. Takich modeli unikamy!
  • Łącząc ubrania – maksymalnie stawiamy na następujące proporcje: wąski dół, szersza i luźniejsza góra! Np. obszerna, dwurzędowa kurtka z klapami, a do tego dopasowane jeansy.
  • Dodatkowo, jeśli facet ma krótkie nogi i nieproporcjonalnie długi tułów – maskujemy to kolorami. Wybieramy raczej jednolite odcienie całościowych stylizacji.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel