Kurtki robocze w modzie miejskiej!

2020-05-13
Kurtki robocze w modzie miejskiej!

Odzież robocza od dawna jest ostoją stylu facetów, którzy poprzez swój look manifestują prawdziwe męstwo. W ostatnich sezonach widać było, jak męskie kurtki robocze szturmują ulice. Stworzone z myślą o funkcjonalności przejawiającej się w czynnościach przypisanych głównie mężczyznom – wdarły się do mody miejskiej. W kontekście tego, jak w ostatnich miesiącach zmienił się świat i potrzeby – trend workwear w mainstreamie z pewnością zagości na dłużej! 

A jego charakterystycznymi elementami są m. in. kurtki robocze. Totalnie wyszły one poza schematy, przypadły do gustu domom mody, a przede wszystkim pragmatykom, celującym w sprawdzone rozwiązania. Sam nurt w modzie, który mocno wyróżnia się teraz na tle innych jest ukłonem w stronę świata bliskiego apokalipsy. Stwierdzenie na wyrost, jednak współczesne projekty ubrań w nurcie workwear, dopełnione militarnym sznytem – bez cienia przesady pełnią funkcje użytkowe. Niczym pancerze na polu bitwy!

Kurtki robocze w modzie męskiej – wyróżniające się typy!

  • A’la wędkarskie lub kamizelki – w kolorach ziemi i z kieszeniami cargo albo kamizelki jeansowe.
  • Kurtki warcore, nawiązujące formą do science fiction.
  • Modele kamuflujące, wzorowane na militariach, w nowoczesnych interpretacjach.
  • Kurtki jeansowe – o typowo robotniczym rodowodzie.
  • Wiatrówki i inne modele z tkanin zaawansowanych technologicznie.
kurtki robocze
Kurtki jeansowe i kamizelki mają robotnicze pochodzenie. Denley.pl

Wiele fasonów męskich kurtek uznaje się za użytkowe czy użyteczne, a więc w pewnym sensie robocze, bo zaprojektowano je z myślą o wykonaniu konkretnego zdania. Np. kurtki kierowców ciężarówek (trucker) lub kultowe bomberki, które powstały z myślą o pilotach bombowców czy też denimowe katany dla poszukiwaczy złota.

Odzież robocza noszona na co dzień reprezentuje tzw. styl utylitarny i daje szerokie możliwości do interpretacji. Styliści i miłośnicy streetwear’u świetnie czują się w tym nurcie, szczególnie, że nie blokuje on ekscentryczności, a ciuchom nie brakuje kieszeni! Kurtka robocza, ale i spodnie w tym typie (np. męskie bojówki) – mogą tu mieć ziemiste kolory, wyróżniać się motywem moro, albo opierać się na ultranowoczesnych teksturach. Są kompromisem między funkcjonalnością a stylem, dlatego tak dobrze wpisują się w męski lifestyle. Codzienny outfit wystarczy „podbić” fajną kurtką roboczą i już wpisujesz się w trendy! A do tego – możesz wszystko!

Ponadto – świetnie wyglądasz! Np. użytkowy bezrękawnik z kieszeniami cargo z przodu, nałożony na jednokolorowy T-shirt i do prostych spodni zapewni ci minimalistyczny wygląd o lekkiej formie, bez rozmachu, za to na miarę współczesności.

Albo! Włóż spodnie bojówki, a look dopełnij użytkową kurtką z kieszeniami i pagonami i czapką z daszkiem. Możesz też postawić na militaria i wybrać kurtkę z motywem moro w kolorach ziemi, zestawiając ją ze spodniami cargo i z modnymi sneakersami na grubej podeszwie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel