Jedziesz pod namiot? Sprawdź, co zabrać?!

2020-06-30
Jedziesz pod namiot? Sprawdź, co zabrać?!

„Covidowe” wakacje sprzyjają wyprawom alternatywnym. Z drugiej jednak strony nie trzeba przecież pandemii, by nabrać chęci do spędzenia czasu na łonie przyrody. Zaawansowani w takich eskapadach zarzucają plecak na plecy co weekend, pakują weń hamaki, a potem rozwieszają je między drzewami, gdzieś w lesie… Nadeszło lato i choć obozowiska nie trzeba rozbijać od razu w środku rozległego lasu, to gdzieś na specjalnie przygotowanym do tego terenie (pole namiotowe z infrastrukturą towarzyszącą), w pobliżu jeziora – czemu nie? Wypad pod namiot to bardzo atrakcyjna forma wypoczynku weekendowego i nie tylko! W sam raz na wakacje!

pod namiot - polar
Bluza polarowa to must have pod namiot! Denley.pl

Trzask ogniska, rozgwieżdżone niebo, gitara. Czy trzeba dodawać więcej? Musisz tylko sam zadbać o dach nad głową, o spanie, bezpieczeństwo i coś do jedzenia na survivalowy weekend! Pamiętaj, że namiot można rozbić tylko w strefach specjalnie do tego przeznaczonych – na campingach, ale i w warunkach „na dziko” (w Lasach Państwowych) przygotowane są do tego konkretne miejsca biwakowe!

Podstawowe rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą pod namiot:

  • Zaopatrz się w wygodne ubrania outdoorowe i odpowiednie obuwie! Docenisz je chodząc po skałkach czy w wysokiej trawie. Najlepiej sprawdzą się buty za kostkę, z membraną i na solidnej podeszwie! Potrzebna jest ci też trekkingowa odzież turystyczna, wszystkie niezbędne jej elementy znajdziesz w naszym sklepie online. Z pewnością przyda się wodoodporna, oddychająca kurtka, w której będzie ci ciepło i sucho. Podobnie jak koszulka bawełniana i polar! Bluza do zadań specjalnych! Spodnie sportowe, T-shirty bawełniane, bielizna męska – kompletny zestaw ubrań na wyjazd stworzysz z Denley.pl!
  • Zabierz lekki namiot (szczególnie na krótką wędrówkę), a także śpiwór, który zajmuje mało miejsca, ale spełnia swoje zadania. Dobrą izolację termiczną na glebie zapewnia materac lub mata samopompująca albo karimata. Jeśli rozbijasz się na campingu – możesz wziąć duży i komfortowy namiot rodzinny.
  • W czasie wyprawy pod namiot sprawdza się kuchenka turystyczna! Nowoczesny model składa się do rozmiarów zeszytu, więc dobrze ją posiadać, w razie gdyby nie było jak lub czym rozpalić ogniska W zanadrzu trzeba mieć outdoorową zapalniczkę, turystyczne naczynia (menażka, kawiarka) i sztućce.
  • Jedzenie? Zależy ile masz miejsca Jeśli jest mocno ograniczone – zabierz liofilizaty, do tego pożywne przekąski jak batony energetyczne, suszona wołowina. A gdy pod pole namiotowe podjeżdżasz autem – bierz co chcesz Zadbaj o zapas wody!
  • W niezbędniku każdego outdoorowego podróżnika powinien znaleźć się multitool Leatherman. Dla tego sprzętu nie ma alternatywy. Otwieracz, śrubokręt, kombinerki, piła, nóż… wszystko co może się przydać w jednym.
  • Jeśli zamiast pola namiotowego stawiasz na wypoczynek w tzw. leśnej głuszy, gdzie telefon może nie mieć zasięgu, a do cywilizacji daleko (np. godzina marszu do najbliższej drogi) – bądź przezorny i zabierz ze sobą survivalową apteczkę z latarką czołową, rękawiczkami lateksowymi, nożyczkami do cięcia ubrań, kompresami jałowymi, opatrunkami, chustami trójkątnymi i sprayem do odkażania ran! A apteczkę trzeba mieć przy sobie zawsze.
  • Do tego niezbędne kosmetyki i środki higieny, ręcznik szybkoschnący, power bank, kompas i mapa!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel