Jaki prezent na Dzień Mężczyzny?

2019-03-07
Jaki prezent na Dzień Mężczyzny?

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet! Obchodzimy go 8-go marca i jest on nie tylko sympatycznym świętem. Przede wszystkim jest symbolem walki o równość praw, płac i wolności wyboru płci pięknej.

Przeczytaj też: „Jak obchodzić Dzień Kobiet?” i „Prezent na Dzień Kobiet. Sprawdź, co możesz wysłać kobiecie?!”

Denley.plMniej hucznie obchodzony (lecz nie mniej ważny!) jest natomiast Dzień Mężczyzny, który w Polsce przypada zaledwie na dwa dni po Dniu Kobiet, czyli na 10 marca!

Dzień Mężczyzny! Co to za święto? czym różni się od Dnia chłopaka?

Z założenia Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny to dwa zupełnie odmienne święta.

Dzień Chłopaka celebrowany jest 30-go września. Ma on na celu zrobienie drobnego, miłego gestu w kierunku przyjaciela, brata, sympatii np. obdarowanie drobnym prezentem. I choć każda okazja do docenienia panów jest dobra, to akurat Dzień Chłopaka tyczy się przede wszystkim młodszych chłopców i nastolatków.

Z kolei Dzień Mężczyzny dotyczy facetów dojrzałych. Swoim istnieniem przypomina o kwestiach równości płci i męskich praw. Czyli jest swoim wydźwiękiem zbliżony do Międzynarodowego Dnia Kobiet. Ustanowiono go w Trynidadzie i Tobago w 1999 roku, z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). W Polsce obchodzi się go 10 marca, co jednocześnie wiąże się z liturgicznym wspomnieniem męczenników z Sebasty, którzy za cenę śmierci odmówili wyrzeczenia się chrześcijaństwa. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie przypada na 19 listopada. A np. w Rosji na 23 lutego i jest to dzień wolny od pracy, pełen atrakcyjnych wydarzeń.

prezent na dzień mężczyznyPrezent na Dzień Mężczyzny.

Święto Mężczyzn jest odpowiednikiem dla Dnia Kobiet i świetną okazją do tego, by odwdzięczyć się panom za miłe gesty i podarunki ofiarowane kilka dni wcześniej! Zaskoczeniem byłoby z pewnością dostać kwiaty i czekoladki! Jednak panowie znacznie bardziej ucieszą się z innych drobiazgów:

  • Mogą to być np. drewniane akcesoria! Alternatywne dla wszechobecnego plastiku i kojarzące się męskością. Okulary drewniane, etui na telefon ze żłobieniami, nosidło na alkohol.
  • Degustacja trunku w jednej z winnic to też świetny pomysł! Podobnie jak wszelkiego rodzaju warsztaty (dobrane do zainteresowań) czy vouchery na aktywne spędzenie czasu (skok ze spadochronu, ścianka wspinaczkowa, gokarty).
  • Sprawdzi się także karta podarunkowa na ubrania męskie i męskie akcesoria do zrealizowana w sklepie internetowym – szczególnie, jeśli prezent ten trafi na stylowego faceta!
  • Mężczyzna dbający o wygląd, z pewnością, zachwyci się zestawem barberskim.
  • Mężczyźni uwielbiają gadżety. Meloman ucieszy się z odjechanych słuchawek bezprzewodowych, sportowiec z hantli, a intelektualista z ulubionej książki w oryginalnym wydaniu.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel