Jak obchodzić Dzień Kobiet?

2017-03-08
Jak obchodzić Dzień Kobiet?

To mama najlepiej gotuje, słucha i doradza, a siostra nie raz pomogła Ci przy podjęciu decyzji w co się ubrać na randkę. To ze swoją drugą połową chętnie spędzasz całe godziny i dni na pasjonujących dyskusjach, to z nią czujesz się najlepiej. To do nich najlepiej się przytulać i to na nie najlepiej patrzeć. Najpiękniejsze, najmądrzejsze, wyjątkowe! Kobiety!

Jak obchodzić Dzień Kobiet?

  • Przede wszystkim nie bądź ignorantem! 8 marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet, to nie tylko tradycyjne goździki czy inne tulipany. To dzień o głębokim znaczeniu, od zawsze związany z nierówną walką kobiet o równe prawa. Warto więc do tych obchodów podchodzić chociaż z podstawową wiedzą, a także zrozumieniem i szacunkiem.
  • Prawdziwy mężczyzna za kobietami staje murem! Jeśli dziewczyny w Twoim otoczeniu są aktywistkami – wspieraj je!
  • Oczywiście Dzień Kobiet, tradycyjnie, celebruje się szeregiem drobnych, ale jakże znaczących gestów wobec wszystkich dziewczyn i Pań z naszego otoczenia! Dlatego pamiętaj o kwiatku czy dobrym słowie w kierunku każdej napotkanej koleżanki, pani ze spożywczaka, w którym co rano kupujesz pieczywo, znajomych ze szkoły, uczelni, pracy. Kobieta jest Twoją szefową? Powiedz jej, że świetny z niej boss i że cieszysz się, że razem pracujecie.
  • Mama, partnerka, babcia, siostra, ciocia, przyjaciółka. Pokaż im, że są dla Ciebie wyjątkowo ważne. Możesz podarować im bukiety kwiatów, czekoladki, modne ubrania, ale także swoje zainteresowanie i bezinteresowną pomoc. Zaproś na spacer albo wspólny wypad na zakupy, przygotuj kolację, zaproponuj odpoczynek z zapewnieniem, że Ty się wszystkim zajmiesz.
  • Możesz „zająć się” nimi na różne sposoby. Kobiety z Twojego najbliższego otoczenia z pewnością ucieszyłyby się, gdybyś zorganizował im babskie spotkanie. Np. gdybyś zarezerwował miejsce w kawiarni z opłaconym vocherem czy wieczór w pobliskim SPA. Wykaż się kreatywnością i dostosuj swoje działania do sytuacji. To Ty najlepiej wiesz co ucieszyłoby je najbardziej. Więc spraw im tę radość bez wahania!
  • Wręczaj kwiaty, ale nie zapomnij też o tym, by powiedzieć każdej bliskiej Ci kobiecie jak jest dla Ciebie ważna i ile dla Ciebie znaczy. Mógłbyś i powinieneś robić to każdego dnia, ale pewnie tak nie jest. Wykorzystaj więc okazję i zdobądź się na szczere „dziękuję”.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel