Jaka długość spodni jest właściwa?

2018-06-16
Jaka długość spodni jest właściwa?

Prawidłowa długość spodni jednym facetom spędza sen z powiek, z kolei inni nie bardzo przywiązują do tego wagę, wobec czego – jest jak jest. Niestety – nie jest dobrze!

Jaki jest problem? Otóż mnóstwo mężczyzn nosi za długie spodnie! Niech pocieszy was fakt, że dzieje się tak nie tylko na ulicach polskich miast, ale na całym świecie i to nie tylko wśród przeciętnych ludzi, ale też gwiazd i polityków wysokiego szczebla, nad którymi pracuje przecież sztab stylistów!

To jaka jest ta prawidłowa długość spodni?

  • Utarło się w przypadku spodni garniturowych czy innych eleganckich modeli, że długość nogawki powinna sięgać wysokości obcasa albo jego połowy. Jest to jakaś ogólna, przestarzała zasada. Przede wszystkim mężczyzna powinien zwracać uwagę na swoje odbicie w lustrze. Każdy ma inną sylwetkę, budowę ciała, długość nóg i jeden model spodni, na różnych mężczyznach – może układać się zupełnie inaczej!
  • Mierz spodnie do butów! Jedyne miejsce, w którym nogawka może mieć jedno załamanie – jest z przodu buta, ale tył musi być wówczas idealnie prosty.
  • Spodnie powinny wysmuklać sylwetkę! Jeśli nogawka układa się w harmonijkę, marszczy – to znak, że coś z długością jest nie tak! Ponadto noga wygląda wówczas na krótszą niż jest w rzeczywistości, a łydka topornie.
  • Oczywiście prawidłowa długość spodni zależy też od szerokości nogawek! Wiadomo, że garniturowe spodnie slim czy świetnie skrojone męskie chinosy, których nogawki delikatnie zwężają się ku dołowi – nie powinny nadmiernie nachodzić na buty, a wręcz mogą lekko odsłonić jakieś stylowe skarpetki – na styl włoski. Z kolei mężczyźni, którzy od zwężanych nogawek bardziej preferują proste, szersze – powinni dobierać ich długość tak, by nie wyglądać jak przysłowiowy gość z wodą w piwnicy.
  • Na długość spodni uwagę zwraca się nie tylko w przypadku modeli eleganckich czy casualowych. Joggery słyną z tego, że męska kostka może być odsłonięta, ale już materiałowe spodnie cargo, spodnie bojówki czy nawet zwykłe sportowe dresy – też powinny układać się idealnie! Patrzcie w lustro! To najprostsza reguła!

Przeczytaj też: „Pinroll – stylizacja z gołymi kostkami. Hit czy kit?”.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel