Jak zrobić dobre selfie smartfonem? 5 muzycznych porad!

2019-07-25
Jak zrobić dobre selfie smartfonem? 5 muzycznych porad!

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie zrobił selfie smartfonem!? W dobie mediów społecznościowych, w której właściwie cały czas jesteśmy online – uwiecznianie fajnych momentów ze swojego życia stało się chlebem powszednim! 

Choć jeśli chodzi o selfie  – rozrywka ta spotyka się zarówno z pozytywnym wydźwiękiem, jak i z falą krytyki… Mimo to popularne foty z ręki stały się wręcz elementem współczesnego lifestyle’u. Nie tylko wśród młodych ludzi. Więc jeśli już i tak to robimy – róbmy to dobrze!

Jak zrobić dobre selfie smartfonem? 5 muzycznych porad!

1.”Piosenka światłoczuła” Natalia Kukulska

Po pierwsze – światło! Nosisz je w sobie, ale trochę pomocy z zewnątrz nie zaszkodzi Dobre światło jest najważniejsze przy każdej fotografii, niezależnie co i czym się uwiecznia! Gdy robimy selfie, to aby osiągnąć idealny efekt należy znaleźć źródło światła (np. ustawić się na przeciwko okna) i pozować tak, by padało one na twarz z przodu, równomiernie ją rozświetlając. Nie używaj natomiast flesza, który „spłaszczy” fotę!

2. „Przewróciło się, niech leży” Elektryczne Gitary

jak zrobić idealne selfieNie stosuj się do myśli przewodniej powyższej piosenki Wręcz przeciwnie! Ogarnij przestrzeń ze plecami! To, gdzie ludzie stają przed obiektywem – wyraźnie widać w aplikacji Tic Toc! Te rozwalone łóżka, ten bałagan na biurkach, te kompromitujące przedmioty w tle… Wprawdzie Tic Toc skupia się na formacie video to jednak świetnie może służyć za przykład pt. tak tego nie rób! Dlatego zadbaj o dobre, przejrzyste tło! Sprawdź co masz za sobą, uporządkuj albo przesuń się chociaż w inną stronę, aby zrobić idealne selfie smartfonem.

3.”Prawy do lewego” Kayah i bregovic 

Jednak wcale nie musisz pozować centralnie. Znajdź swój idealny profil (masz tylko dwa, więc nie powinno być z tym większego problemu) i pokaż się z lepszej strony Jeśli jednak nie możesz zdecydować się, z której mańki wyglądasz korzystniej to podpowiadamy – statystycznie z lewej! Wypijmy za to!

4.”Światła i kamery” De Mono

jak zrobić dobre selfie smartfonem

Ustaw obiektyw możliwie daleko od twarzy! Nie trzymaj też aparatu zbyt nisko, co by nie chwalić się drugim podbródkiem, ani za wysoko. Lekko unieś wyprostowane ręce, tak aby smartfon znajdował się powyżej linii wzroku i delikatnie nachyl go w swoim kierunku. Dzięki temu zabiegowi twoja twarz na zdjęciu będzie wyglądać korzystnie. Pamiętaj o tym, by zadbać też o cerę, fryzurę, świetne ubrania! Selfie to nie tylko twarz, ale często i dekolt albo zdjęcie całej sylwetki w lustrze! Kamera, akcja!

5.”Nie muszę” Julia Wieniawa

Nie musisz pamiętać, który uśmiech założyć do zdjęcia! Grunt, by był szczery, pełen energii i fajnych emocji. Istnieje jeszcze kilka trików, które możesz wykorzystać, by zrobić dobre selfie smartfonem i świetnie wypaść na tym zdjęciu!

Zerknij na tekst „Jak dobrze wyglądać na zdjęciach”!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel