Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

2018-08-25
Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Żeby dobrze wychodzić na zdjęciach nie wystarczy celowe uwydatnianie kości policzkowych i traktowanie ostrym pędzlem zarysów męskiej szczęki. Do tematu trzeba podejść od podstaw, można też zastosować kilka sztuczek

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Po pierwsze geny! Ich nie da się niczym zastąpić, więc na początek warto popracować nad sobą i nad pewnością siebie. Im lepiej będziesz czuł się w swojej skórze, tym mocniej obiektyw będzie ci sprzyjał. Bądź przed nim autentyczny! Jeśli jesteś w towarzystwie, bądź jego królem. Poznawaj ludzi, zrelaksuj się, baw się dobrze. Uchwycony na fotkach w komfortowej dla ciebie, swobodnej sytuacji – nie będziesz wyglądać „sztywno”. Po prostu bądź sobą.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego modele tak świetnie wypadają w sesjach zdjęciowych i przypisujesz im retusz. Jasne, tego na profesjonalnych zdjęciach nie może zabraknąć, jednak model przede wszystkim dba o siebie na co dzień. Podstawą jest odpowiednia dieta, nawodnienie organizmu, wysypianie się. Brzmi jak banał, a jednak zdrowy lifestyle wpływa na świeży, pełen energii wygląd. Nie da się wyglądać dobrze po całonocnym melo

Sylwetka, męska fryzura, zarost, ubrania…

Nie ma co się oszukiwać. Świeża fryzura, przystrzyżona broda, zadbane brwi… te wszystkie elementy wpływają na twój imaż. Albo są reprezentacyjne, albo nie. Więc jeśli zastanawiasz się – jak dobrze wyglądać na zdjęciach – zacznij od przyłożenia się do męskich czynności pielęgnacyjnych. Regulacja brwi, wizyty u barbera czy fryzjera – powinny wejść ci w nawyk.

Styl i okoliczności muszą współgrać. Denley.pl

Liczy się też postawa. Przy zdjęciach całej sylwetki pamiętaj o tym, by być wyprostowanym, mieć ściągnięte łopatki. Taką postawę trzymaj zawsze. Nie tylko przed aparatem.

W dalszym etapie zwracaj uwagę na ciuchy! Teraz, gdy pstrykanie fotek jest na porządku dziennym – nigdy nie wiesz kiedy i na czyj obiektyw się załapiesz… A potem zobaczysz siebie na wallu kumpla i zonk. W swoich stylizacjach nie kombinuj, Czystość (odzież uprana i wyprasowana) i minimalizm to baza doskonałego looku! Graj kolorami – dopasowuj je do siebie, przeciwstawiaj, dbaj o wyróżniające się akcenty!

Jednak dobre zdjęcie to nie tylko twój perfekcyjny wygląd, lecz… samo zdjęcie. Liczy się zbudowana wokół niego atmosfera. Stawiasz na ubrania w stylu streetwear? Będziesz wyglądać słabo na tle renesansowej czy barokowej zabudowy. Lepiej wpiszesz się w przestrzenie modernistyczne. Brukowane uliczki bardziej pasują do stylu classic. Nie ustawiaj się też w centrum kadru. Podkreślamy! Zdjęcie potrzebuje tła!

Znajdź swój lepszy profil! Denley.pl
Triki, które sprawią, że będziesz dobrze wychodzić na zdjęciach!
 • Podobno na fotkach lepiej wychodzi lewy profil. Sprawdź jak jest u ciebie!
 • Uśmiechnij się! Nic bardziej nie przykuwa uwagi niż piękny, szczery uśmiech. Ale język trzymaj za zębami.
 • Romantyczne, głębokie albo zamyślone spojrzenie też jest fajne. Jeśli pozujesz do fotki w takim klimacie, ale coś nie wychodzi – zamknij oczy i powoli je otwieraj – wtedy możesz uzyskać efekt, jaki znasz z okładek topowych magazynów.
 • Nie cofaj brody w kierunku szyi jeśli chcesz uniknąć efektu drugiego podbródka.
 • Fajną linię szczęki osiągniesz stojąc tyłem do obiektywu i patrzeniem w niego przez ramię.
 • Nie usztywniaj się, zrób coś z rękami. Oprzyj o ścianę, włóż do kieszeni. Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? Na luzaku!
 • Szukaj naturalnego światła. Magiczne momenty na dobre foty pełne blasku i „tego czegoś” to godziny poranne i czas – na godzinę przed zachodem słońca.
 • I nie poprzestawaj na jednej fotce. Jeśli masz możliwość, swoje perfekcyjne zdjęcie wybierz z kilku lub kilkunastu.
Robiąc selfie – ustawiaj obiektyw aparatu powyżej linii oczu i pod kątem. Denley.pl
A jak dobrze wyglądać na selfie?
 • Aparat trzymaj jak najdalej od twarzy, chyba, że nie przeszkadza ci wielki nos. Pomocny może być tzw. kij do selfie albo samowyzwalacz.
 • Fotka z ręki wymaga dobrego światła! Ustawiaj twarz na przeciwko źródła światła, wtedy wypada najkorzystniej.
 • Ustawiaj obiektyw aparatu powyżej linii wzroku (pod lekkim nachyleniem).
 • Jeśli chcesz być gwiazdą Insta – wykorzystaj również wszystkie powyższe triki, które sprawią, że będziesz dobrze wyglądać na zdjęciach.
 • No i oczywiście – możesz też wykorzystać fajne aplikacje do robienia zdjęć! Traktuj je jak dodatek.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel