Jak zostać modowym freakiem?

2016-10-19
Jak zostać modowym freakiem?

Freak to ktoś, kto ma zajawkę na punkcie kontrolowania pewnej sfery życia (a czasem wszystkich). Tutaj wszystko musi mieć swoje miejsce i określony ład. Z własną garderobą włącznie! Jednak nie zawsze jest to proste. Jedni rodzą się z wyczuciem mody, inni długo muszą poszukiwać swojej stylowej ścieżki i „odzieżowego uporządkowania”. Freakowie także.

Dla takich gigantów, mam 8 wskazówek na dobry początek!

1 Styl jest czymś, co musisz zbudować od podstaw! Aby to zrobić – powinieneś najpierw dobrze poznać siebie. Zastanów się, określ jaki typ sylwetki posiadasz oraz mocne i słabsze strony Twojego wyglądu. Wykorzystuj tę wiedzę zawsze przy okazji zakupów i tworzenia stylizacji!

2 Kupuj tylko takie ubrania, które są naprawdę dobre dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz rady – zapytaj przyjaciół w czym jest Ci najlepiej. Nie mniej jednak, ostatecznie, decyduj się tylko na takie ubrania, w których czujesz się dobrze, nie opierając decyzji na opinii kogokolwiek i na tym, co jest aktualnie modne. W przeciwnym razie, zapełnisz swoją szafę niepotrzebnymi rzeczami – strata czasu i pieniędzy.

3 Uzupełniaj garderobę w sposób systematyczny. Proponuję raz na pół roku. Dla ułatwienia – podziel swoje ubrania sezonowo. Wiosna/lato oraz jesień/zima i dokupuj to, co jest Ci potrzebne w danym okresie. Będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

4 Jeśli Twój budżet jest ograniczony, zaopatrując się w nową odzież – skupiaj się na klasykach (chyba, że masz całkowicie inny styl). Unikaj modeli, które będą modne nie dłużej niż pół roku. Planuj dobrze i inwestuj mądrze w ubrania, do których będziesz mógł wracać. Ich ponadczasowość sprawi też, że nigdy nie zgubisz swojego wypracowanego stylu.

in-post_plaszcz
Modowy freak przechowuje swoje płaszcze i koszule na wieszakach! / Stylizacja Denley.pl

5 Dbaj o ubrania. Im lepiej będziesz je przechowywać, tym dłużej będą one nadawać się do użytku i tym łatwiej będzie Ci z nich korzystać. Garnitury, marynarki, płaszcze, koszule wieszaj na wieszakach. Swetry, T-shirty, bluzki podziel na kategorie i trzymaj wg. nich na półkach, poskładane, Przechowuj biżuterię w szkatułkach. To wszystko ma jeszcze jedną zaletę – Twoje rzeczy zawsze będą na swoim miejscu.

6 Dbaj o obuwie. Buty są bardzo znaczącym akcentem w całej stylizacji, dopełniają ją. Pamiętaj o tym by regularnie je czyścić, konserwować, oddawać do szewca w razie potrzeby.

7 Akcesoria mogą stanowić jedynie akcent stylizacji, ale równie dobrze, być jej podstawą. Zdarza się, że cały outfit dobiera się pod konkretne dodatki (np. pod kapelusz). Tak czy inaczej – odgrywają one ważną rolę w modzie. Zwracaj uwagę na ich odpowiednie przechowywanie i konserwację.

8 Bądź na bieżąco z trendami mody. Czytaj blogi modowe i magazyny. Oglądaj stylizacje. Dzięki temu będziesz wiedzieć co z z czym łączyć, zafundujesz sobie mnóstwo inspiracji.

Mądre wybory dokonywane na bazie wiedzy i doświadczeń, zarówno dobrych jak i złych, prowadzą do osiągnięcia własnego stylu i tego, że zawsze będziesz wyglądać dobrze! Tak jak zawartość Twojej „poukładanej” garderoby. Jako freak, z pewnością docenisz powyższe wskazówki!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel