Jak zostać ikoną mody?

2017-12-12
Jak zostać ikoną mody?

Każdy może zostać ikoną mody, prezentując swój unikalny styl we własnym otoczeniu. W taki sposób, że na pewno zostanie się zapamiętanym jako ktoś o niepowtarzalnym guście, kto zawsze wyprzedza trendy i nie kopiuje ich na ślepo – pozostając przy tym w 100% autentycznym.

Bo ikona to jest osoba, która czymś się wyróżnia, inspiruje innych i do mody żywi prawdziwą pasję. A nie ten, kto jedynie odtwarza stylizacje proponowane przez innych! Uwzględnianie tego co przynoszą poszczególne nurty w modzie jest ważne, ale najbardziej liczy się tu indywidualizm, siła wpływania na innych, ale również wiedza z wielu sfer życia jak np. design czy kultura, która pozwala na docenienie innych dziedzin i ich wkładu w modę oraz na samodzielne przewidywanie trendów.

Co sprawia, że ludzie podążają za ikoną mody?

  • Najważniejszym czynnikiem wcale nie jest styl ubierania, choć ten powinien wykraczać poza utarte trendy i przeciętność. Inspirują innych osoby wyjątkowo charyzmatyczne i pewne siebie! To właśnie charyzma przyciąga jak magnes! Jak być facetem charyzmatycznym? Zerknij TUTAJ.
  • Ikona stylu to osoba, która umiejętnie łączy niebanalne rozwiązania z ponadczasowością. Jej wizerunek opiera się na pewnej bazie ubrań, z którymi jest kojarzona i z których nigdy nie rezygnuje. Jednak wykorzystuje w swoich outfitach również nowinki i kreatywne rozwiązania, które inni uznaliby za ryzykowne. Mimo wszystko i wszystkich – odważne połączenia wychodzą ikonie zawsze na plus!
Jak zostać ikoną mody?
  • Bądź wytrwały w swoich działaniach. Jeśli wierzysz, że Twój styl jest wyjątkowy i inspirujący – inni też w to uwierzą. Pamiętaj, że ikoną nie zostaje się z dnia na dzień. Czasem trwa to latami.
  • Prezentuj swój unikatowy wizerunek szerszemu gronu odbiorców. Wykorzystuj do tego potęgę social mediów, przedstawiaj swoje pomysły, inspiruj innych.
  • Zbuduj swoją garderobę wykorzystując ubrania klasyczne i ponadczasowe, dobrej jakości. Potem możesz ją rozwijać o kolejne rzeczy, akcesoria męskie i dodatki, w które tchniesz wyjątkowego ducha. Biała koszula, T-shirt, ramoneska, kurtka bomberka, parka czy niebieskie jeansy to jednak podstawa!
  • Pielęgnuj swoje szczególne cechy jak oryginalność czy nieprzewidywalność. Nonszalancja nada charakteru i pazura wizerunkowi ponadczasowemu.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel