Jak spakować dziecko na zimowisko?

2019-01-07
Jak spakować dziecko na zimowisko?

Wyjazd na ferie zimowe bez rodziców, to dla każdego dziecka duże przeżycie! Podpowiadamy jak spakować dziecko na zimowisko, aby uniknąć dodatkowego stresu, aby podróżnik mógł unieść swój bagaż i by ubrań nie zabrakło!

Jak spakować dziecko na zimowisko?

jak spakować dziecko na ferieDo sprawy trzeba podejść logistycznie i nie zostawiać przygotowań do wyjazdu na ostatnią chwilę. Warto więc zacząć od sporządzenia listy rzeczy do zabrania i… wykreślenia jej tego, co jest zbędne! Choć torby i walizki mają kółka, to jednak nadal trzeba mieć na uwadze ich ciężar. Właśnie dlatego np. zabawki ograniczamy do absolutnego minimum! Dziecko będzie mieć mnóstwo atrakcji podczas kolonii, dlatego nadmiar gadżetów z pewnością się nie przyda! Zamiast tego można spakować jedną książkę i karty do gry.

Zimowisko najczęściej odbywa się w górach, a jeśli nie to w innym miejscu, gdzie dzieci korzystają z licznych możliwości zabaw na świeżym powietrzu, nierzadko przy zmiennej pogodzie. Dlatego bardzo ważne jest, by przygotować im ubrania na zmianę – np. gdy te przemokną podczas harców na śniegu lub w czasie deszczu. Dwie pary ciepłych spodni narciarskich, czapki, rękawiczki, zimowe buty, skarpety – powinny być zawsze w zapasie.

Podobnie jak bielizna! Każdemu może zdarzyć się „wpadka”, więc dodatkowe legginsy, rajstopki lub kalesony, majtki  – naprawdę mogą być potrzebne! Na brudną bieliznę i zabrudzone ubrania przydadzą się worki foliowe.

jak spakować dziecko na zimowisko
Sportowe ubrania są wygodne i praktyczne. Świetnie nadają się na zimowe wyjazdy. Denley Kids

Zastanawiając się – jak spakować dziecko na zimowisko – trzeba podejść do tematu mądrze. Piżamka, sportowe spodnie dla dzieci, T-shirty – to powinny być ubrania, które dziecko zna i ma pewność, że są jego! Na wszelki wypadek można te rzeczy opisać. Istnieją specjalne metki, naklejki albo naprasowanki, gdzie można oznaczyć odzież imieniem i nazwiskiem.

Przygotowując ubrania na ferie zimowe zwracaj uwagę na to, by były one lekkie, komfortowe i praktyczne. Poza odzieżą termoaktywną i nieprzemakalną kurtką przydadzą się ze dwie bluzy dziecięce i ciepły sweter, trzy pary spodni i koszulki.

Do tego trampki, kapcie, klapki, dwa ręczniki i przybory do mycia. Jeśli dzieci w trakcie wypoczynku mają w programie wyjście na basen, koniecznie trzeba spakować stój do kąpieli lub kąpielówki i czepek. Warto też zapewnić dziecku mały plecak, który przyda się w czasie takich wycieczek.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel