Jak się ubrać na maturę?

2019-04-24
Jak się ubrać na maturę?

Matura, choć najczęściej jedyna i niepowtarzalna (i niech tak zostanie – wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy pomyślności na egzaminach!), to jednak dość stresująca. 

Tym bardziej nie ma co sobie dokładać zmartwień i zamiast skupiać się na tym, jakie są modne stylizacje na maturę 2019 – lepiej przyłożyć się do powtórzenia materiału! A jeśli masz ochotę czegoś szukać, to lepiej postaw na dobry kalkulator na maturę z matmy, z najważniejszymi funkcjami Dlatego podpowiadamy – jak się ubrać na maturę i mieć problem z głowy?!

w co się ubrać na maturę
Biała koszula to twój must have na egzamin dojrzałości! Denley.pl

Ubiór na maturę.

Ubranie na egzamin dojrzałości powinien być elegancki, z dress codem dostosowanym do okoliczności i oczywiście wygodny. Mając świadomość tego, że jest on przygotowany do zdawania z tobą w 100% – zyskasz też na pewności siebie. I na pewno na przychylności komisji egzaminacyjnej. Bo trzeba pamiętać, że galowe ubranie w tych okolicznościach jest wyrazem szacunku do rangi wydarzenia i do egzaminatorów. Z kolei zapewniając sobie komfort – masz gwarancję tego, że w czasie wielogodzinnego pisania czy egzaminów ustnych – nic nie będzie rozpraszać twojej uwagi!

Ubiór na maturę powinien być schludny i skromy. Dlatego zrezygnuj na ten czas z wszelkich ekstrawagancji. Wybór zwyczajowych ubrań w ponadczasowych, stonowanych kolorach, takich jak granatowy, czarny, szary, biały – świadczą o twojej klasie. Jak pały – unikaj krzykliwych barw w stylizacji – nie jesteś na ścieżce wojennej, tylko walczysz o dobre życie. A do tego jest ci potrzebny papier, potwierdzający heroiczną pracę wykonaną w ostatnich latach

Starania podkreśli formalny strój, czyli biała koszula, eleganckie spodnie i męska marynarka!

ubiór na maturę
Klasyczny męskie garnitur to stosowny ubiór na maturę! Denley.pl

Garnitur na maturę! 

Męski garnitur to jeden z najodpowiedniejszych wyborów jeśli chodzi o odpowiedni strój na maturę. Powinien on być jednolity (czarny, grafitowy, atramentowy), bez nonszalanckich wstawek i nadruków. Współcześnie może być to jednak model bardzo modny i każdy stylowy chłopak z pewnością zdecyduje się tutaj na model slim, ze świetnie taliowaną marynarką i spodniami typu „regular”.  Elegancką stylizację na egzamin dojrzałości można dodatkowo zaakcentować krawatem.

Przeczytaj też: „Jak relaksować się w trakcie matur?”

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel