Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

2019-07-16
Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Oczekiwania vs. rzeczywistość… Znasz to uczucie, kiedy ruszasz z rodzinką na te upragnione wakacje? Auto zapakowane po sufit, dzieci w fotelikach, mijają pierwsze godziny drogi i nagle czujesz, że coś poszło nie tak? 

Postaraj się uniknąć takich myśli i podobnie jak podróż – zaplanuj wcześniej „atrakcje” dla dziecka, które pozwolą wam przetrwać długą drogę! Nie daj wyprowadzić siebie i całej rodziny z przedwakacyjnego błogostanu Sprawdź – jak zapobiec nudzie w samochodzie lub innym środku transportu i co zrobić, by wspólna podróż przebiegła w miłej i spokojnej atmosferze!?

jak przetrwać podróż z dzieckiemJak przetrwać podróż z dzieckiem?

Świadomość przede wszystkim. Dzieci są kompetentne i świetnie adaptują się do rozmaitych sytuacji! Nim wyjedziecie na wakacje – przygotuj je na to! O zaplanowanym wyjeździe warto porozmawiać, uprzedzić jak będzie wyglądał, ile będzie trwać podróż i co będzie czekać was na miejscu!? Dzieci powinny znać plan!

Zarówno maluch, jak i starszak – na dłuższą podróż powinien być ubrany wygodnie. W czasie trasy zmieniają się pory dnia i nierzadko – warunki pogodowe. Co jakiś czas trzeba zrobić postój, skorzystać z toalety, zjeść coś. Dobrze jest, by dziecko miało na sobie ubrania adekwatne do pogody i możliwość nałożenia lub zdjęcia z siebie dodatkowej warstwy. Oprócz wygodnych spodni z miękkiego, nieobcierającego materiału – wskazany jest T-shirt i ciepła bluza z kapturem. Można włożyć ją wysiadając z auta, nakryć się nią do snu. Bluza dziecięca w podróży zdaje egzamin! Ma wiele zastosowań!

podróż z dziećmi
T-shirt dziecięcy Denley.pl

W trakcie podróży konieczne są dłuższe postoje! Nie tylko na zjedzenie posiłku i załatwienie potrzeb, ale też na rozprostowanie nóg! A dzieci? Powinny mieć możliwość spożytkowania nadmiaru zgromadzonej energii! Dobrze jest znaleźć miejsce z placem zabaw! Uwzględnij to na trasie przejazdu. Z pewnością się on wydłuży, ale za to pozytywnie wpłynie na wszystkich uczestników wyprawy!

Co robić z dzieckiem w samochodzie?

  • Czytajcie! To mogą być książki i tematyczne czasopisma wybrane w zależności od zainteresowań dziecka. Maluszkom można czytać, starszaki powinny zabrać ze sobą swoje ulubione pozycje. Fajnym rozwiązaniem są audiobooki! Mogą ich słuchać wszyscy pasażerowie!
  • Zabierzcie ze sobą łamigłówki, krzyżówki, książeczki z zadaniami, które można rozwiązywać.
  • Niezbędnik turysty? Oczywiście gry! W wersji samochodowej mogą to być np. karty, ale wiele gier możecie wymyślać sami, na bieżąco. Np. można zadawać sobie zagadki. Będzie przy tym sporo śmiechu!
  • Podróż z dzieckiem nie obędzie się też bez ulubionej muzyki. Wspólne śpiewanie podtrzyma radosną atmosferę.
  • Warto też wziąć ze sobą tablet. Okazjonalnie można przecież zrobić wyjątek Bajki i filmy familijne, a także gry edukacyjne i ciekawe aplikacje z pewnością zajmą dziecko przez pewien czas.

Szerokości!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel