Jak nosić sweter puchowy, czyli cienką puchówkę?

2019-01-28
Jak nosić sweter puchowy, czyli cienką puchówkę?

Czy wiesz, że lekka puchówka to właściwie sweter puchowy? Okrycie, które gwarantuje ciepło od razu po założeniu, można się w nim swobodnie poruszać i w dodatku dobrze wyglądać!? Idealne, gdy często przemieszczasz się samochodem, na szybką kawę w mieście i wycieczkę na siłownię!

Czym właściwie jest puch?

To nie są zwykłe piórka, a na pewno nie te, w które lubisz obrastać! A tak zupełnie serio – to ich mikroskopijny zalążek, czyli trójwymiarowe „puchate kuleczki” magazynujące powietrze, które gęsi i kaczki mają tuż przy swoim ciele. O wyjątkowych właściwościach termicznych, znanych i cenionych od wieków, cieszące się uznaniem miłośników zimowych aktywności outdoorowych. Puch jest doskonałym izolatorem, który zatrzymuje ciepło przy ciele.

sweter puchowy
Sweter puchowy, czyli lekka puchówka to świetna alternatywa dla grubych kurtek. Sprawdzi się przy dobrej pogodzie. denley.pl

Naturalny puch traci jednak czasem swoje najlepsze cechy, szczególnie, gdy w razie przemoczenia przestaje chronić od chłodu. Stąd ma on swoją wersję syntetyczną, która początkowo postała na potrzeby wojska, a dziś cieszy się ogromną popularnością na rynku outdoorowym i w codziennej modzie miejskiej i casualowej. W dodatku szybciej schnie, jest to opcja bezpieczniejsza dla alergików i konkurencyjna cenowo.

Teoretycznie sweter puchowy nie jest warstwą wierzchnią, bo można na niego nałożyć jeszcze kurtkę przeciwdeszczową czy sofshella. Ale to praktykują najczęściej amatorzy zimowych aktywności, którzy potrzebują ubrań do zadań specjalnych. W praktyce, w naszych warunkach i przy sprzyjającej pogodzie – cienka kurtka puchowa stanowi okrycie zewnętrzne, stąd też wyróżnia się często ciekawym kolorem i designem.

sweter puchowy
Lekka puchówka w militarnym stylu Denley.pl
Jak nosić sweter puchowy czyli cienką puchówkę?
  • W wersji sportowego maniaka, znającego się na nowinkach – łącz kurtki puchowe w intensywnych kolorach z ciekawymi traperami i z czaderskimi okularami z filtrem UV.
  • Jeśli jesteś fanatykiem militariów stawiaj na puchowy model khaki lub moro.
  • Wolisz nie wyróżniać się z tłumu i celujesz w minimalizm? Lekka, czarna puchówka, a do tego ciemne spodnie i futrzana czapa stworzą fajny set w klimacie mono!
  • Joggery ze sweterkiem uzupełnij puchóweczką, fajną torbą i miejskim obuwiem i już możesz wyskoczyć na kawę w rynku.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel