Jak kupować jeansy online?

2017-03-01
Jak kupować jeansy online?

Zakupy online bardzo ułatwiają życie, eliminują tracenie nadmiernej ilości czasu jaki trzeba spożytkować na chodzenie po sklepach i nie rujnują naszych kieszeni. Same plusy. Aby jednak wyciągać z nich maksimum zadowolenia – warto się do nich przygotować.

Nie ma dwóch takich samych ciał.  Nie sugeruj się tym, że jeśli dany model jeansów będzie świetnie wyglądał na modelu w telewizji to na Tobie także. Ponadto jeżeli kupujesz ubrania z wieszaka tzw. „ready to wear’ musisz liczyć się z tym, że ich rozmiary są objęte standardami, ale jednocześnie mogą różnić się w zależności od marki.

Jak więc kupić idealne spodnie jeansowe online?

 • Wykonaj pomiary!

  Męskie joggery jeansowe - Denley.pl
  Męskie joggery jeansowe – Denley.pl

Byłoby dobrze, gdyby każdy facet przykładał tyle samo uwagi do pomiaru talii, co przykłada do innych wymiarów swojego ciała. Talia – ważna sprawa. Szczególnie w modzie i szczególnie wtedy, gdy kupuje się ubrania, które mają leżeć dobrze. Dlatego w swoim pudle czy szufladzie na męskie szpargały warto mieć taśmę z podziałką centymetrową. Tzw. miarkę krawiecką, metr, centymetr. Zanim przystąpisz do zakupu spodni online – sprawdź swoje wymiary za pomocą centymetra.

 1. Zacznij od pasa. Zmierz jego obwód kilka cm nad pępkiem czyli tam, gdzie zwykle nosisz pasek. Zakładam, że nie nosisz go na wysokości pępka Miarki nie zaciskaj zbyt mocno – powinieneś bez przeszkód móc wsunąć za nią palec.
 2. Następnie zmierz wewnętrzną długość nogawki – tutaj przyda Ci się pomoc kogoś zaufanego. Mierzysz od kroku do kostki.
 3. Z kolei by zmierzyć zewnętrzną stronę nogawki – mierz od pasa do kostki lub do miejsca, gdzie nogawka ma się kończyć.
 4. W wielu sklepach internetowych, również w sklepie Denley.pl – można również porównać rozmiar jakim jest długość stanu mierzona z przodu spodni, od góry do szwu w kroku.

Pamiętaj, że indywidualny pomiar to jedynie punkt wyjścia! Na stronie sklepu online, przy wyborze idealnych spodni jeansowych czy jakichkolwiek innych, zawsze sugeruj się podaną tabelą rozmiarów producenta! Często jest tak, że przed zakupem warto zmierzyć swoje własne, najlepiej leżące spodnie na płasko, bez rozciągania i sugerować się tymi wartościami. Oznaczenia jakie powinieneś znać to W – talia i L – noga. Już wiesz jak prawidłowo je zmierzyć.

 • Określ swój typ sylwetki.

Standardowe rozmiary opierają się głównie na pomiarze obwodu pasa. Każdy mężczyzna ma określony typ sylwetki, a to właśnie pod dane typy są produkowane jeansowe spodnie. Scharakteryzowanie własnego typu budowy ciała może nie jest wybitnie proste, ale gdy już Ci się to uda – to przez wiele sezonów będziesz wiedział jakich wyborów zakupowych dokonywać.

Pamiętaj, że spodnie muszą być dla Ciebie komfortowe, abyś mógł się w nich sprawnie poruszać, co przy jeansach, które jakby nie patrzyć są z grubego i dość sztywnego materiału – jest bardzo ważne. Mają być funkcjonalne i muszą do Ciebie pasować. Dlatego szczególną uwagę zwróć na fason i kształt nogawek. Poniżej przypominam Ci grafiki z wpisu „Jeansy bez tajemnic. Znajdź swój fason„. Klikając w link dowiesz się więcej o tym jaki model spodni byłby dla Ciebie najlepszy.

spodnie_
Fasony spodni jeansowych – grafika Denley.pl
spodnie_2(1)
Rodzaje nogawek korespondujących z fasonami spodni typu jeans – Grafika Denley.pl
 • Zapoznaj się z polityką zwrotów.

Oczywiście zrób to zanim jeszcze dokonasz zakupów, abyś miał pewność, że regulamin zwrotów danego sklepu internetowego Ci odpowiada. W sklepie online marki denley.pl taki przemyślany zakup nie jest obarczony żadnym ryzykiem. Jeśli dokonasz podstawowych pomiarów, a także zasugerujesz się tabelami rozmiarów to pewnie trafisz w dziesiątkę. Ponadto, jeśli jednak nie trafisz w 100% celnie w swój idealny model – to zawsze możesz dokonać wymiany lub zwrotu. I masz na to aż 30 dni!

[adrotate banner=”21″]

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel