Jak dbać o kręcone włosy męskie?

2019-01-23
Jak dbać o kręcone włosy męskie?

Naszym zdaniem to twój wielki atut, bo niebanalny wygląd świetnie podkreśla męskie stylizacje, nadając facetowi charakteru, uroku i seksapilu! Wystarczy jedynie, że dowiesz się jak dbać o kręcone włosy męskie i skutecznie okiełznasz niepokorne fale albo loki, czyniąc tym samym z fryzury swoją mocną stronę!

Jak dbać o kręcone włosy męskie? Pielęgnacja i stylizacja!

jak dbać o męskie włosy kręconePrzede wszystkim przekonaj się do nich na 100%, nawet wówczas, jeśli wymagają trochę bardziej zaawansowanej pielęgnacji niż przy strzyżeniu na jedynkę albo na zero. Możesz podejmować rozmaite próby, aby twoje włosy jak najmniej falowały. Ale po co, skoro dużo lepiej jest „podkręcać” swój power look?

Jak to zrobić? Przede wszystkim zwracaj uwagę na kosmetyki do włosów, których używasz. Nie kupuj pierwszych lepszych, tylko zmień swoją codzienną pielęgnację na taką, gdzie korzystasz z preparatów przeznaczonych typowo do włosów kręconych lub falowanych. Ich najważniejszym zadaniem jest intensywne nawilżanie, bo trzeba sobie powiedzieć, że włosy kręcone u mężczyzn są zazwyczaj przesuszone, ale również dyscyplinowanie! Dzięki temu zapanujesz nad chaosem!

  • Intensywne nawilżanie włosów i przeciwdziałanie ich puszeniu,
  • Definiowanie ich, a więc ujarzmianie niesfornych loków,
  • Nadawanie miękkości włosom suchym i szorstkim,
  • Nadawanie elastyczności bez obciążania włosów,
  • Utrwalanie skrętu.

jak dbać o kręcone włosy męskieTo najważniejsze cechy wielozadaniowych kosmetyków do włosów kręconych, które nie obciążają włosów, nawilżają je i pomagają w ułożeniu. Sprawdzą się w ich pielęgnacji. Trzeba ich szukać również wtedy, gdy na sercu (a raczej na głowie) leży ci odpowiednia stylizacja wieńcząca efekt!

Tutaj, poza zastosowaniem preparatów (jak np. lekki fluid podkreślający skręt) – liczy się również sposób rozczesywania i suszenia włosów.

  • Po umyciu należy z włosów kręconych odcisnąć wodę, nie trzeć ręcznikiem,
  • Czeszemy je na mokro, od końcówek po nasadę (nigdy odwrotnie),
  • Można im pozwolić schnąć naturalnie i to jest jak najbardziej OK, jednak jeszcze lepszy efekt i sprężystość zapewnisz fryzurze wtedy, gdy użyjesz dyfuzora,
  • Ostateczny look można utrwalić delikatnym, suchym lakierem, który nie sklei i nie obciąży fryzury.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel