Power Look. Jak powalać wyglądem?

2016-08-29
Power Look. Jak powalać wyglądem?

W takich programach, poza zadbaniem o ciało, dba się też o ducha. Bo w wyglądzie liczy się przede wszystkim to – jak się ze sobą czujesz. Nie bez kozery show, na którym popularność w Wielkiej Brytanii zdobył wspominany Gok Wan, nosi nazwę „Jak dobrze wyglądać nago” („How to Look Good Naked”). Bo od tego trzeba zacząć. By czuć się dobrze w swojej własnej skórze.

Jak osiągnąć Power Look?

Power Look to nie tylko świetne ciuchy z najnowszej kolekcji. To cały wizerunek danej osoby, pasujący zarówno do jej wnętrza jak i tego z czym utożsamia się w zakresie „widocznego dla oka”. Power look to ekspresja człowieka, która sprawia, że komunikuje on wyglądem. Komunikat jest dokładnie taki jaki chcemy wizerunkiem osiągnąć. Co to oznacza? Otóż power look nie jest dla każdego, a wyłącznie dla osób świadomych siebie i lubiących się.

shutterstock_233038414Chcesz wyglądać przebojowo? Noś ubrania z pewnością, dokonuj precyzyjnych wyborów, definiuj je!

To Ty – swoją postawą, sylwetką, osobowością – nadajesz sznytu im, a nie one Tobie. Sądziłeś/aś, że jest inaczej? Otóż prawdziwy power look opiera się na takiej właśnie odwróconej teorii. Musisz czuć się pewnie od wewnątrz! Prawdziwy power jest w Tobie, a idealnie wyposażona garderoba ma Twoją prezencję, ten Twój look, jedynie wspierać. Ubrania, które powinny znajdować się w Twojej szafie to takie, w których czujesz się dobrze i których noszenie daje Ci poczucie podkreślenia wewnętrznej siły, władzy, mocy która jest w Tobie.

Doskonale dobrane. Do sylwetki, do kontekstu w jakim się znajdujesz. Uwzględniające specyficzną kolorystykę, elementy wskazujące na pozycję społeczną, dress code.

Taką odzież noszą osoby, od których bije power look! Często widoczny jest u przedstawicieli różnych branż związanych z biznesem. U bankierów, maklerów giełdowych, prezesów korporacji. U osób posiadających relatywną siłę w swojej branży, gdzie władza, autorytet, kompetencje są w jakiś sposób urzeczywistniane, gdzie moc, którą dysponują ma odniesienie do rzeczywistości i można ją jakoś pożytkować. Posiadających swój niepowtarzalny styl bycia i wypracowany wizerunek. Nie dajcie się jednak zwieść, że power look jest dla rekinów biznesu. On jest dla wszystkich!

Jak czerpać korzyści z własnego wizerunku?

  • Bądź osobą świadomą siebie, swoich potrzeb.
  • Dobieraj ubrania, które będą współgrać z Twoim stylem, sylwetką, osobowością, funkcją jaką pełnisz.
  • Podkreślaj nimi swą pozycję zawodową, wykorzystuj zasady dress codu i kolorystykę, jeśli chcesz osiągnąć swoim lookiem jakiś konkretny, przemyślany, zamierzony efekt czy wywrzeć wrażenie.
  • Dbaj o detale.

Powalaj wyglądem. I niech moc będzie z Tobą!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel