Jak biegać po plaży?

2020-07-03
Jak biegać po plaży?

Aktywni nie próżnują, nawet na wakacjach! Letnie wyjazdy sprzyjają alternatywnym formom treningu. Zamiast joggingu w parku można urządzać sobie przebieżki po plaży o wschodzie lub zachodzie słońca! Wręcz wskazane! Dbanie o kondycję to jedno, ale bieganie po plaży to urozmaicenie, świetny relaks i przyjemność nie tylko dla ciała! Również dla ducha! Dlatego warto wiedzieć – jak biegać po plaży!?

Plaża to doskonałe miejsce do tzw. długich wybiegań. Bo jest długa Tutaj aparat ruchu człowieka pracuje zupełnie inaczej, niż na przykład wówczas, gdy biega się asfaltową ścieżką. Szczególnie na suchym piasku uaktywniają się wszystkie mięśnie nóg. Angażowane są te partie, których nie używa się na co dzień! Muszą być one stabilizowane całym ciałem, dlatego jest to kapitalny trening siły biegowej organizmu! Ponadto trening plażowy poprawia równowagę i koordynację!

Jak biegać po plaży?

  • Blisko wody, gdzie piasek jest ubity i mokry – powinno się biegać w obuwiu sportowym, inaczej stopy ucierpią. Ale jesteś na plaży! Nie biegaj tak, jak po asfalcie. Zdejmij buty i biegaj boso po suchym piachu! Nie co dzień masz taką okazję! Szczególnie, że trening na boso jest bardziej efektywny! Możesz też robić to na zmianę – raz na suchej części plaży, raz na mokrej – to dobre rozwiązanie przy długich dystansach.
  • Na suchym piasku można wykonać trening interwałowy. Polega on na tym, że biegniemy szybko przez jedną minutę, a pomiędzy poszczególnymi odcinkami –  pozwalamy sobie na 2 minuty odpoczynku. Wydaje wam się, że 6 takich minut to bułka z masłem? Nic bardziej mylnego! To naprawdę wymagający trening!
  • Pamiętaj o rozgrzewce, a po wszystkim – o rozciąganiu i ewentualnym ochłodzeniu się w morzu.
  • Piaskowy peeling stóp, a także solidna dawka jodu – gratis!
jak biegać na plaży
Zestaw plażowy to idealny strój do biegania po plaży! Denley.pl

Co ubrać na bieganie po plaży? 

  • Nad morzem, do biegania, nie potrzebujesz wiele. Wystarczą ci krótkie spodenki sportowe, mogą to być nawet męskie spodenki kąpielowe i będziesz wyglądać wówczas jak gwiazda Słonecznego Patrolu. Do tego okulary przeciwsłoneczne i czapka z daszkiem, chroniąca przed słońcem.
  • Świetnie sprawdzi się również zestaw plażowy, złożony z koszulki plażowej i spodenek.
  • Jeśli stawiasz na profesjonalny strój sportowy do biegania – wybierz odzież z tkanin zaawansowanych technologicznie, które odprowadzają pot.
  • Pamiętaj też o tym, by przed treningiem na plaży użyć ochronnego kremu z filtrem!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel