Garnitur na lato - jaki wybrać?

2020-05-20
Garnitur na lato - jaki wybrać?

Garnitur na lato? Niektórzy nie kupują tego pomysłu. I nie ma w tym nic dziwnego, bo gdy zestawimy letnie upały z myślą o mało przewiewnym ubraniu, a co za tym idzie „gotowaniu” się i mokrej koszuli… to się odechciewa. Jednak wystarczy wybrać odpowiedni model garnituru, by czuć się w nim komfortowo i przewiewnie. Nawet latem! 

Koszula topowej marki Bolf w letnim kolorze i z delikatnym wzorem. Denley.pl

Tym bardziej, że nie każdy ma wybór. Egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne, ważne uroczystości, spotkania biznesowe czy wreszcie panujący w pracy dress code… niezależnie od pory roku – okoliczności, profesjonalizm i styl zobowiązują!

Koszula do garnituru! 

Jednak zacznijmy od podstaw. Bo pod modny, lekki garnitur męski potrzebna ci będzie odpowiednia koszula. W czasie upałów, podczas okresu wakacyjnego najlepiej sprawdzać się będzie model koszuli wykonany z naturalnego surowca, jakim jest np. len czy bawełna. Koszule do letnich garniturów zwykle są jasne – białe, pastelowe. Można też podkreślić look koszulą w modne, subtelne wzory.

garnitur na lato

garnitur na lato
Garnitur na lato może być kombinowany. Sprawdzi się jasna marynarka! Denley.pl
  • Powinien być lekki i wygodny. Z częściową podszewką lub zupełnie jej pozbawiony. Im mniej warstw, tym lepiej. Brak podszewki zapewni ci lepszą wentylację. A jeśli już mowa o ewentualnej podszewce, która jednak nadaje marynarce kształtu i wpływa na jej wytrzymałość – dobrze, aby była ona wykonana z wysokiej jakości wiskozy. W modelu z podszewką poliestrową będzie ci po prostu duszno.
  • Wybierając garnitury na lato warto stawiać na naturalne tkaniny, które „oddychają” i odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się garnitur lniany, który przepuszcza powietrze. Inne tkaniny, na które warto zwrócić uwagę to bawełna, a także wełna z domieszkami np. jedwabiu. Podsumowując: wybieramy lżejsze tkaniny i luźne sploty!
  • Garnitur na lato z naturalnego materiału ma to do siebie, że się gniecie. Jednak nie ma w tym żadnej ujmy. Letni, luźny, nonszalancki styl to aprobuje.
  • Do jasnej, luźno tkanej koszuli najlepiej sprawdzi się jasny garnitur, jednak warto mieć na uwadze, że model taki nie należy do tych z serii formalnych.
  • Formalny garnitur będący podstawą garderoby biznesowej może być szary, grafitowy, granatowy i w wersji letniej często wykonany jest z wełny o otwartym splocie.
  • Unikamy modeli z poduszkami na ramionach!
  • Na wieczór ubieramy modele klasyczne, ciemne, gładkie. W ciągu dnia paleta kolorów ma szeroki zakres. Wiadomo, że jasne modele odbijają światło słoneczne i można czuć się w nich znacznie przyjemniej niż w ciemnych. Jeśli chodzi o kolory to mogą być błękity, lazury, turkusy, popiele, khaki, a także beże i jasne brązy. Znajdź swój modny garnitur na lato!
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel