Dziecięce kurtki zimowe. O czym należy pamiętać?

2019-10-29
Dziecięce kurtki zimowe. O czym należy pamiętać?

Głęboka jesień to najwyższa pora, by przygotować ubrania dziecięce na zimę. Nigdy nie wiadomo – kiedy zaskoczy nas pierwszy mróz i śnieg!? Szczególnie w przypadku dzieci – odzież należy perfekcyjnie dostosowywać do pór roku i zmieniających się w nich warunków pogodowych. Dziś omawiamy kwestię tego, czym należy się kierować wybierając dziecięce kurtki zimowe!?

dziecięce kurtki zimowe denley kidsCena, wygląd, wygoda? Tak naprawdę wszystkie te cechy… są najważniejsze!

Jednak porządna kurtka zimowa dla dziecka ma przede wszystkim spełnić swoje zasadnicze zadanie! Powinna ona chronić przed zimnem, zapewniać komfort cieplny i „oddychać”, czyli odpowiednio transportować wilgoć i odprowadzać ją na zewnątrz. To właśnie dlatego dobrze jest, gdy ma ona dobre jakościowo wypełnienie (jak np. kurtki puchowe lub wełniane) i podszewkę (bawełnianą, wełnianą, z wiskozy).

Izolację od zimna zapewniają też inne atrybuty zimowej kurtki. Są to np. ściągacze na rękawach i w pasie. Oczywiście uwagę należy zwracać również na długość! Zbyt krótka kurtka zimowa może sprawić, że dziecko będzie marzło w plecy, szczególnie wtedy, gdy maluch lub starszak nie jest w stanie zadbać o to, by mieć „schowaną” koszulkę w spodniach Dlatego odpowiednio długi model (najlepiej „za pupę”) zabezpieczy dziecko znacznie lepiej!

Nieodzownym elementem jest też kaptur, który można włożyć w razie potrzeby, gdy pada lub wieje. A jak już przy kapturze jesteśmy to należy wspomnieć również o wodoodporności! Kurtki zimowe winny chronić dziecko przed co najmniej umiarkowanym deszczem i śniegiem!

Dziecięce kurtki zimowe – co jeszcze jest ważne? 

Sklepy online i stacjonarne oferują mnóstwo modeli modnych, a zarazem praktycznych kurtek zimowych dla dzieci. Bez większego problemu można połączyć najlepsze właściwości użytkowe z interesującym designem i wybrać odpowiednią kurtkę dla dziecka w przystępnej cenie!

Szczególną uwagę należy zwrócić na komfort noszenia. Wygoda to podstawa! Kurtka nie może być zbyt dopasowana, ani zbyt obszerna. Chodzi o to, by w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych – móc ubrać dziecko na cebulkę. Kurtka nie powinna być zbyt krótka, podwijać się i przede wszystkim – nie może utrudniać dziecku codziennych aktywności! Spacer i zabawa na świeżym powietrzu nadal mają być dla szkraba przyjemnością i ubranie nie powinno tego komplikować!

Warto zwrócić uwagę również na kwestie bezpieczeństwa. Idealna kurtka zimowa dla dziecka winna być wyposażona w elementy odblaskowe, które sprawiają, że w naszej strefie klimatycznej, o porankach i popołudniami – dziecko jest widoczne na drodze!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel