Dookoła świata z… Denley.pl

2019-12-05
Dookoła świata z… Denley.pl

Rok temu pokonali 13,5 tys. km, żeby dotrzeć do Maroka, zdobyli góry Atlas w Afryce, a teraz kontynuują podróż dookoła świata. Ekipa studentów z projektu „Z indexem w podróży” zabrała ze sobą m.in. bluzy z kolekcji Denley.pl.

Cztery lata temu ekipa studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego w ciągu miesiąca przemierzyła całą Europę Południowo-Wschodnią. Rok później już byli w Maroku, by stanąć u wrót Sahary. Teraz, jak sami mówią, dokonują niemożliwego. W ciągu półtora roku przemierzą ziemski glob dookoła! Po drodze odwiedzą 20 krajów na 4 kontynentach (Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Rosja, Mongolia, Korea południowa, Wietnam, Laos, Kambodża, Tajlandia, Singapur, Malezja, Australia, Nowa Zelandia, USA (Alaska), Kanada, Meksyk). Pokonają łącznie 100 tys. km, z czego połowę swoim słynnym już, legendarnym zielonym busem-„ogórkiem”.

To wielkie przedsięwzięcie młodych ludzi, którzy dokonują epokowego wręcz wyczynu

Do tej wyprawy ekipa szykowała się dwa lata. Tyle zajęło przygotowanie trasy, pozyskanie niezbędnych informacji, oraz zebranie funduszy. Połowę z nich pokryli sponsorzy. – Bardzo się cieszę, że w tym gronie znalazła się nasza firma – podkreśla Roger Cicholaz, dyrektor operacyjny firmy Denley.pl. – To wielkie przedsięwzięcie młodych ludzi, którzy dokonują epokowego wręcz wyczynu. Myślę, że my wszyscy możemy być dumni z tego co robią. Ich wyprawa wymaga nie tylko wielkiej odwagi, ale także znakomitego przygotowania. Podróż dookoła świata była na bieżąco relacjonowana na antenie TVP3. Program był wyjątkowy, m.in. dlatego, że był nagrywany, montowany i emitowany podczas trwania całej wyprawy. Ponadto za każdy przejechany km sponsorzy przekazywali pieniądze na rzecz domu dziecka.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel