Do jakich stylizacji nosić sportowy zegarek?

2020-01-29
Do jakich stylizacji nosić sportowy zegarek?

Sportowy zegarek! Dobieramy go do stylizacji, a co za tym idzie do charakteru i nawet sylwetki, bo to wszystko się ze sobą łączy i razem tworzy spójny look, w którym odpowiednio dopasowany zegarek męski stanowi idealne dopełnienie.

Sportowy zegarek na rękę_Denley.pl
Do czego nosić sportowy zegarek?
  • Zatrzymajmy się na chwilę i jednoznacznie określmy – do czego go nie nosić? Na pewno nie do garnituru, bo tutaj najlepiej sprawdzają się czasomierze eleganckie, minimalistyczne, o klasycznym designie. Choć jeśli lubisz przełamywać konwenanse – to wcale nie jest zabronione i raczej nikogo nie zdziwi. Co najwyżej nie będzie zgodne z powszechnie uznanymi zasadami dress codu.
  • Na sportowy zegarek z dużą tarczą, ciekawą kolorystyką i szerokim paskiem możesz już pozwolić sobie w casualu, a tym bardziej w codziennych, luźnych stylizacjach. Na mieszanie stylów wskazują projektanci i mobilizuje do tego dynamika mody ulicznej, dlatego współcześnie, wielozadaniowy zegarek na rękę skutecznie podkręca streetwearowe stylówki.
  • Najmodniejsze zegarki sportowe cechują się masywną budową, nowoczesnym designem i wyrazistą kolorystyką. Nawiązują do sportu! Najczęściej są wodoszczelne, odporne na wstrząsy i posiadają różne dodatkowe funkcje. Jednocześnie mogą stanowić jedynie fajny gadżet, który pełni rolę męskiej biżuterii.
  • Możesz nosić ją wówczas, gdy pasuje do twojej sylwetki i stylu. Jeśli jesteś niski i szczupły, masz drobne nadgarstki, to najpewniej duży zegarek na szerokiej bransolecie nie jest dla ciebie, bo zaburzy proporcje. Za to dużym facetom taki czasomierz tylko doda uroku!
  • Sportowe zegarki męskie pasują oczywiście do sportowych ubrań. Takie modele sprawdzą się zarówno podczas joggingu, do dresów, gdzie w każdej chwili możesz uruchomić stoper, ale i na spotkaniu ze znajomymi w nieformalnych okolicznościach, gdy stawiasz na jeansy i T-shirt.
  • Jeśli natomiast celujesz w sportową elegancję, to wyrazisty zegarek w odważnym kolorze świetnie będzie korespondować np. w zestawieniu z casualową koszulą! W tym kontekście liczy się w zasadzie twoja wyobraźnia i umiejętność dopasowywania modelu zegarka do ubrań. Rewelacyjnie mogą wyglądać np. pomarańczowe chinosy, do których dobierzesz neutralny longsleeve i zegarek na pomarańczowym pasku z tworzywa! Z kolei do stylizacji z elementami moro lub w kolorach ziemi – możesz włożyć zegarek w militarny deseń.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel