Cropped! Fajny trend czy wiocha?

2018-08-09
Cropped! Fajny trend czy wiocha?

Jeśli twoje poglądy dotyczące męskiego ubioru są konserwatywne, albo jesteś tradycjonalistą – spodnie w wersji cropped nie są dla ciebie. Gdy z kolei uwielbiasz modowe eksperymenty, lubisz wyróżniać się na tle innych, a w twoim stylu nie brakuje tzw. smaczków i zadziorności – polubisz nowy trend!

Choć nie jest on aż tak nowy! Kobiety pokochały go już dawno, a faceci po prostu się do niego coraz śmielej przekonują. Turn-up’y czy cropped trousers to portki, które na długości kończą się tuż nad kostką. I nosi się je tak niezależnie od pogody. Nurt do złudzenia przypomina „pinroll”, czyli podwiniętą w specyficzny sposób nogawkę, charakterystyczną dla mody streetwear. Jednak w stylu cropped – odsłonięte kostki nosimy również w kontekście ubrań eleganckich, a na pewno casualowych. I są one eksponowane specjalnie! To ważne szczególnie dla modowych geeków, którzy w 100% rozumieją, że tak naprawdę idealna długość nogawek powinna być dopasowana do konkretnej sylwetki.

Przeczytaj też: „Pinroll – stylizacja z gołymi kostkami. Hit czy kit?„.

Spodnie cropped lepiej jest nosić w lecie i wczesną jesienią niż zimą Z wiadomych powodów. Dlatego jeśli czujecie się zaintrygowani – teraz jest najlepszy czas, by spróbować. Niestandardowa długość wprowadza fajny element do codziennych stylizacji, również tych biurowych. Tak noszone spodnie świetnie korespondują ze stylową męską koszulą i nadają wyglądowi wyrafinowania! Ale uwaga! Spodnie w eleganckim stylu, o skróconych nogawkach powinny idealnie korespondować z sylwetką i być wąskie, więc zalecane są przede wszystkim szczupłym mężczyznom.

W tym stylu nosi się również dresowe i jeansowe joggery, i takie outfity dopełnia się ciuchami sportowymi lub streetwear’owymi. Dobrze korespondują z niestandardowymi elementami odzieży jak np. oversizy, ale trzeba je łączyć umiejętnie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel