Co w szafie powinien mieć minimalista?

Co w szafie powinien mieć minimalista?

W dobie stale zmieniających się trendów w modzie coraz trudniej jest wykreować spójny i stylowy look. Łączenie kolorów, komponowanie kolejnych, oryginalnych stylizacji i zestawianie ze sobą różnych trendów wymaga wyczucia i czasu. Na szczęście można pójść też w innym kierunku. Minimalizm to idealny styl na szybkie czasy. Pozwala stworzyć nienaganny look w kilka minut i nie wiąże się z koniecznością stałego uzupełniania garderoby. Zupełnie przy okazji dodaje klasy i wyróżnia w tłumie. Nie mówiąc już o bardzo pozytywnej zmianie wizerunkowej. Potwierdza się więc zasada, że mniej to jednak więcej.

Minimalizm w modzie męskie – podstawowe reguły

Rasowy minimalista trzyma się jednej złotej zasady – doskonale pamięta, że mniej to więcej. Rezygnuje więc bez żalu z wyrafinowanych krojów, krzykliwych printów, mocnych kolorów, wszelkich ozdób. Przy wyborze ubrań stawia na jakość i prostotę. Pożądane są naturalne tkaniny i klasyczne ubrania, które zawsze i wszędzie będą prezentowały się znakomicie. Minimalista kocha monochromatyczne zestawy. Doskonale zna też swoją wartość. On się nie przebiera. On się ubiera i to w dodatku z klasą, ale bez wrażenia, że stara się za bardzo.

Stonowane kolory, subtelne faktury i wzory

W minimalizmie królują neutralne, stonowane kolory. Najbardziej lubiane są wszystkie odcienie szarości, granatu, warto do garderoby wprowadzić też ubrania męskie w kolorach białym i czarnym. Śmiało można też postawić na stonowane, ciepłe brązy. W minimalistycznej palecie kolorystycznej nie ma miejsca na ostre pomarańcze, neonowe zielenie, intensywne odcienie niebieskiego. Ale dla przełamania stylizacji warto wprowadzać już ubrania w chłodnym odcieniu błękitu.
O ile jednak w kolorach obowiązują surowe zasady, to minimalista z dużą przyjemnością bawi się zazwyczaj deseniami i fakturami. Melanżowe tkaniny, bardzo subtelne wzory widoczne jedynie z niewielkiej odległości czy łączenie dzianiny z denimem i skórą są już bardzo pożądane i świetnie sprawdzają się w wyrafinowanych, minimalistycznych outfitach.

Koszulki męskie i koszule z długim rękawem

W szafie minimalisty królują prostota i umiar. Idealna, pełna garderoba składać się może nawet z kilkunastu sztuk ubrań, z których można jednak wyczarować dziesiątki interesujących zestawów na praktycznie każdą okazję.
Podstawa to oczywiście dobra baza. Warto zainwestować w bluzki bez nadruku, uszyte z bawełny, z dekoltem okrągłym lub w serek. Z kolorów dobrze jest stawiać przede wszystkim na białe i czarne T-shirty męskie. Uniwersalną bazą są też zazwyczaj koszulki męskie granatowe, szare, w odcieniach grafitu i antracytu. Koszulki męskie w neutralnych barwach nie tylko świetnie zgrają się z innymi ubraniami, ale i bez problemu wpiszą się w różne stylizacje. Tak samo dobrze prezentują się z szortami, klasycznymi jeansami, spodniami chino, lekką kurtką, sportową bluzą, ciepłym kardiganem czy wreszcie modną marynarką.
Na bardziej formalne okazje warto zarezerwować koszule z długim rękawem. Absolutny must have to oczywiście koszula biała, ale warto mieć też w swojej szafie koszule męskie czarne, granatowe, w odcieniach szarości, delikatne prążki i drobną kratkę vichy.

Garnitur męski i klasyczne marynarki

W szafie na pewno warto mieć garnitur na specjalne okazje, ale dobrze jest już wybrać model, który można rozkompletować i wykorzystać w zestawach koordynowanych. Marynarka męska od garnitury powinna więc mieć szary albo granatowy kolor, otwarte klapy, najlepiej nakładane kieszenie. W minimalistycznych zestawach doskonale spiszą się też typowe marynarki casualowe. Najlepsze są modele idealnie dopasowane w ramionach, bez zbędnych ozdób i przeszyć.

Spodnie w szafie minimalisty – jeansy, chinosy, krótkie spodenki

Ze spodni warto postawić na klasyczne jeansy męskie w granatowym kolorze. Najlepsze są te z prostą nogawką, bez przetarć, naszywek czy mocno zaznaczonych przeszyć. Na co dzień i przy bardziej formalnych okazjach można zastąpić je spodniami typu chino. Najlepsze, minimalistyczne spodnie chinosy to te w odcieniach beżu, szarości, ewentualnie granatu i czerni. Latem można wybrać białe chinosy albo postawić na materiałowe, krótkie spodenki.

Dresy męskie i bluzy bez nadruku - minimalizm w sportowym wydaniu

Minimalista nie zapomina również o tych mniej formalnych stylizacjach. Na trening wybiera klasyczne, jednolite dresy męskie i koszulkę. Do codziennych, swobodnych stylówek wprowadza stonowane bluzy z kapturem albo bez, rozpinane albo wkładane przez głowę. Beż żalu rezygnuje natomiast z printów i mocniejszych kolorów.

Kurtki i płaszcze męskie – idealnie okrycie wierzchnie

Na chłodne i zimowe dni rasowy minimalista również wybiera swoje ulubione okrycia wierzchnie. Podstawa jesiennej i zimowej garderoby to stonowany, elegancki płaszcz zimowy. Z kurtek bardzo pozytywnie wyróżniają się stylowe, pikowane w romby, kurtki przejściowe typu husky. Znakomicie wpisują się w styl casualowy, świetnie poradzą sobie też w stylówkach smart casualowych ze spodniami chino.
W minimalistyczny styl kapitalnie wpisują się również kurtki skórzane męskie. Z różnych dostępnych w sprzedaży modeli można postawić na ponadczasową czerń lub brąz. Najlepsze są modele dopasowane, krótkie, ze stójką i subtelnie zaznaczonymi kieszeniami.
Jesienią i wiosną na pewno warto docenić też praktyczne i ciepłe bezrękawniki męskie. Najlepiej pikowane, w neutralnym, granatowym kolorze, które znakomicie zgrają się z jeansami i bluzą.

Dodatki - mniej to więcej

Jeśli chodzi o dodatki, minimalista nie potrzebuje ich zbyt wielu. Z butów stawia na klasyczne, uniwersalne fasony. Jeśli buty sportowe, to w jednolitym kolorze. Na co dzień zaś wybiera wygodne mokasyny, półbuty, monki albo sztyblety.
Minimalistyczny look świetnie podkreśla klasyczna aktówka, niewielka torba albo monochromatyczny plecak. Z biżuterii w zupełności wystarczą zegarek męski, a przy specjalnych okazjach spinki do mankietów.

pixel