Ubrania z nadrukiem. Jak wybrać print?

Ubrania z nadrukiem. Jak wybrać print?

Pierwsze nadruki na koszulkach były reklamami partii politycznych. Z czasem printy stały się nieodłącznym elementem sportowych ubrań, a dziś jest ich coraz więcej w na ubraniach streetowych i casualowych. Do łask wracają duże logotypy i ciekawe, wyraziste grafiki.
Nadruki są modne, ale wbrew pozorom wcale nie tak łatwo znaleźć idealny print, który podkręci stylówkę, wyróżni ją z tłumu, a przy okazji idealnie zgra się z pozostałymi elementami zestawu.
Na co zwracać uwagę przy wyborze, by nadruk rzeczywiście dodawał charakteru stylizacjom?

Bluzy i koszulki z nadrukiem – modne napisy wciąż w cenie

W streetowych i sportowych ubraniach od zawsze świetnie sprawdzają się nadrukowane liczby i nazwy światowych metropolii jak Londyn, Tokio czy Nowy Jork. Mile widziane są też nazwy sportowych klubów i sportowe slogany. Warto już jednak uważać z błyskotliwymi sentencjami czy utartymi frazami, które już aż tak nie przykuwają uwagi. Nadruk na pewno nie może być banalny, a dodatkowo warto go modnie podkręcić hashtagiem, podkreśleniem, sposobem zapisu.

Ubrania z nadrukiem – forma również ma znaczenie

Przy wyborze idealnej koszulki i bluzy z nadrukiem koniecznie zwracać uwagę trzeba nie tylko na samą treść, ale i sposób jej zapisu. Jeśli wybieramy bluzy męskie z napisami, to niezmiernie ważne są też zastosowane fonty, czyli czcionki, wielkość liter, sposób ich rozmieszczenia. Klasyczne nadruki zwykle są umieszczane centralnie z przodu koszulki albo bluzy. Coraz bardziej popularną praktyką jest też zadrukowywanie rękawów. Modne stają się duże, pionowe nadruki, jednym z gorętszych trendów światowych tygodni mody były nadruki umieszczane na plecach koszulek, bluz, kurtek i płaszczy. Z reguły im bardziej urozmaicony i nietypowy nadruk, tym lepiej.

Oryginalna grafika zamiast napisów

Napisy na printach to jednak tylko jedna z wielu możliwości, jeśli chodzi o nadruki. Na pewno warto też docenić wszelkiego typu grafiki. Na sportowych bluzach znakomicie sprawdzają się sportowe sylwetki i podobizny wybitnych sportowców.
Na lekkich koszulkach i casualowych bluzach świetnie wyglądają też grafiki przedstawiające panoramę wielkich miast. Wzrok przyciągnąć mogą też geometryczne printy o ciekawych kształtach i kolorach albo oryginalne rysunki, zabawne lub mroczne. Zwłaszcza w streetowym stylu sprawdzają się rockowe, artystycznie rozmazane niczym graffiti czaszki, głowy i sylwetki zwierząt.

Nadruki ze wszystkich stron

W świecie nadruków duże i wyraziste printy mają też bardzo poważnego rywala. Są nim drobne grafiki umieszczane nie tylko z przodu, ale również na plecach i rękawach bluz, koszulek, longsleeve'ów i kurtek. Losowo rozmieszczone znaczki, grafiki i słowa dodają stylizacjom świeżości i oryginalności. Na dłużej zatrzymują wzrok. Znakomicie wypadają głównie w streetowych outfitach zestawione z nowoczesnymi fasonami. Modnie zadrukowana bluza z bez kaptura tworzy znakomity duet z joggerami, koszulka męska w printy doskonale dopasuje się do wygodnych spodni baggy.

Bluzy, spodnie i koszulki z nadrukiem – jak je modnie nosić?

W printach wciąż drzemie moc, którą trzeba jednak umiejętnie rozbudzić. Stworzenie fantastycznej stylizacji, w której na pierwszy plan wybije się print, wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Dobrym pomysłem jest zestawienie bluzy z nadrukiem czy koszulki z nadrukiem z kurtką i spodniami w neutralnych kolorach. Nadruki znakomicie eksponują również wszystkie typowo minimalistyczne ubrania. Żeby stylówka była spójna, warto też nawiązać do kolorów nadruku. Czerwonym detalom mocy dodadzą czerwone buty albo czapka z daszkiem. Żółte akcenty fajnie podkreśli żółta podszewka kurtki. Printy z niebieskimi elementami modnie wyróżni kurtka z niebieskimi zamkami albo bluza z kapturem z niebieskimi sznurkami.

pixel