Chłopięce kurtki wiosenne - przegląd najmodniejszych!

2019-05-08
Chłopięce kurtki wiosenne - przegląd najmodniejszych!

Pogoda zmienną jest! Niejedna mama czy tata biją się rano z myślami…  W co ubrać dziecko do przedszkola lub szkoły, by nie zmarzło, nie przemokło, albo by się nie zgrzało…? Z odsieczą przychodzą chłopięce kurtki wiosenne! 

Gdy łobuziak wychodzi z domu – na zewnątrz mogą być np. zaledwie 2 stopnie Celsjusza. Ale już w południe, gdy chłopiec gra w piłkę na boisku – temperatura może sięgać stopni kilkunastu! Aby nie wylądować u lekarza z kaszlem i katarem – najlepiej jest przygotowywać dziecko do wyjścia ubrane na cebulkę, czyli warstwowo. Jednak każda mama wie, że nie zawsze to działa. O ile w domu jesteśmy w stanie skrupulatnie dopilnować praktycznego ubierania warstwowego, o tyle przedszkolak w placówce może nie pamiętać, czy bluza pod kurtkę miała być, czy też nie?

Przeczytaj też: „Ubieranie na cebulkę! Ochroń swoje dziecko przed chorobami!”. 

Wiosną i o każdej innej porze roku – trzeba zapewnić dziecku odpowiednią izolację od wiatru i deszczu, a także zadbać o komfort cieplny. Ubieranie warstwowe dziecka to jest sposób. Jednak chłopięce kurtki wiosenne często potrzebne są tak naprawdę w różnych wydaniach! W zależności od pogody panującej na zewnątrz i planu dnia.

Dlatego warto postawić na uniwersalne cechy kurtek! Najlepiej jeśli są one nieprzemakalne, a przynajmniej nie przepuszczają wody przez jakiś czas i nie poddają się tak łatwo drobnej mżawce. Jednocześnie przepuszczając powietrze! Świetnie, jeśli chłopięce kurtki wiosenne zaopatrzone są w funkcjonalny kaptur odpinany lub nie. To zapewni ochronę głowy w razie gdyby rozhulał się wiatr, a smyk akurat zapomni o czapce. Sprawdzą się też kurtki wiatrówki dla dzieci. Sportowe kurtki dla chłopców na wiosnę często zabezpieczone są dodatkową warstwą polaru od środka, a ten słynie przecież z wyjątkowych właściwości termoizolacyjnych. Z kolei stylowe bomberki też wyróżniają się funkcjonalnością! Ściągacze w pasie i na rękawach zabezpieczają szkraba przed podmuchami przenikliwego wiatru.

Chłopięce kurtki wiosenne!

chłopięce kurtki wiosennePrzejściowa kurtka z kapturem dla chłopca to świetny wybór w okresie wiosennym.

Ten model ma oversize’owy design, dzięki czemu świetnie nadaje się do ubierania warstwowego. Gdy maluch włoży T-shirt chłopięcy lub lekki longsleeve i na to bluzę – nadal będzie miał swobodę ruchów.

Kurtka wykonana jest z materiału, który nie da się drobnemu wiosennemu deszczykowi. Dodatkowo wyposażona jest w praktyczną podszewkę, zapewniającą ciepło.

Na plus – kolejna ważna cecha. Model ten świetnie nadaje się na co dzień o do zabawy. Nie widać delikatnych zabrudzeń.

chłopięce kurtki na wiosnęNa większy deszcz – warto mieć w zanadrzu kurtkę nieprzemakalną!

Zabezpieczy ona wewnętrzne warstwy ubrań przed wilgocią, a dzięki podszewce – ochroni małe ciałko również przed wiatrem i zimnem.

Dodatkowy pancerz, bez uszczerbku na swobodzie poruszania się, zapewni zabudowany kaptur poszyty materiałem.

Zaprezentowany model ma też ściągacze, dzięki czemu wiatr nie przedostanie się pod kurtkę.

 

bomberka dla chłopcaKurtka dla chłopca typu bomber jacket! Może nie cechuje się aż tak ogromną funkcjonalnością jak modele typowo sportowe i outdoorowe (choć mimo to jest praktyczna!), ale za to ma styl! I jeśli pogoda sprzyja, kaptur nie jest potrzebny – to jak najbardziej można uzupełnić nią komfortową stylizację chłopca!

Na szczególną uwagę zasługuje wiosenna kurtka dwustronna. Z jednej strony ma ona stonowany, klasyczny kolor, z drugiej – niebanalny wzór, doskonały dla małego buntownika!

Ściągacze zabezpieczą przed wiatrem, a ponadczasowy model jest stosunkowo ciepły i lekki jednocześnie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixel