Bluza z lampasami! Stylowy oldschool czy kicz?

2019-02-28
Bluza z lampasami! Stylowy oldschool czy kicz?

W swojej nowej, odświeżonej odsłonie – początkowo dominowały głównie jako wyrazisty akcent na spodniach. Dziś, lampasy dostrzegamy też na bluzach i kurtkach. Szczególnie męska bluza z lampasami urozmaica miejskie stylizacje. A że idzie wiosna, za chwilę zrzucimy z siebie okrycia wierzchnie i pasy na rękawach będzie widać – warto zastanowić się nad tym, czy wpiszą się one w twój indywidualny styl!?

bluza z lampasami
Nie muszą być trzy Paski na rękawach znów weszły do gry! Denley.pl

Lampasy były ultra modne w latach 90-tych, a nieco później… stały się synonimem totalnego obciachu. Jednak designerzy „przeprosili się” z nimi i ubrania z bocznymi paskami na rękawach znów są na topie. Można spotkać je nie tylko w stylizacjach streetwear’owych, sportowych, ale również w casualowch.

Nawiązują do lat poprzedzających millenium, ale korespondują ze stylówkami współczesnymi. Sznyt historii raczej dodaje im uroku, niż go odejmuje!

Męska bluza z lampasami!

Z czym ją nosić?

Bluza z lampasami spisze się jako bazowy element stylizacji sportowych. Nie ma sensu odcinać jej od wpływów militarnych i tych związanych z innymi męskimi aktywnościami. Fajnie, że została poddana przeróbkom, metamorfozom, odświeżeniu, bo to tylko uświetniło jej wygląd. Na siłownię, w weekendy, „po godzinach” sprawdzi się doskonale.

jeansy męskie denley
Modne, czarne, dopasowane spodnie jeansowe świetnie korespondują z bluzami nawiązującymi stylem do lat 90-tych ubiegłego wieku. Denley.pl

Wystarczy połączyć ją ze spodniami typu joggers, ze sneakers’ami i z kurtką bomberką i look nawiązujący do lat 90-tych gotowy! W cieplejsze dni bomber jacket może zastąpić pikowana kamizelka męskaRetro charakter wyglądu w nowoczesnym wydaniu można dodatkowo urozmaicić fajną czapką z daszkiem lub beanie i elektronicznymi gadżetami (zegarki, słuchawki).

Trendsetterzy nie poprzestaną jednak na stylu sportowym i z bluzy ozdobionej lampasami zrobią znacznie większy pożytek. Bo wbrew pozorom jest to model na tyle uniwersalny, że można wykorzystać go do stworzenia różnych odsłon imidżu! W tym – casualowych.

Taka bluza z lampasmai plus klasyczne granatowe lub czarne jeansy męskie z dopasowanymi nogawkami, a do tego buty na traktorach i rockowa kurtka (kurtka skórzana lub przejściowa parka) to interesująca, typowo miejska stylizacja, idealna na co dzień.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel