Arbiter Elegancji! Jak stać się ideałem?

2018-01-08
Arbiter Elegancji! Jak stać się ideałem?

Ten nadał mu przydomek: Arbiter elegancji (elegantiarum).

Kim jest arbiter elegancji?

Już bardziej współcześnie, arbitrami elegancji nazywano najwybitniejszych projektantów mody, wizjonerów zasłużonych w tej dziedzinie. Wśród nich Dior czy Yves Saint Laurent. Dziś można by powiedzieć, że taka osoba jest geekiem stylu i klasy. To prawdziwy ekspert, któremu daleko jest do pogoni za blichtrem, za to jego sposób bycia w każdym wymiarze jest pełen wyczucia i umiaru.

Arbiter elegancji ma styl, ale wyróżnia się również w innych obszarach. To gentleman! Jest inteligentny i ważne jest dla niego ciągłe dążenie do zdobywania wiedzy. W swoim życiu z najwyższą dbałością stosuje zasady savoir-vivre i ma nieprzeciętne maniery, a także jest człowiekiem honoru. Każdą czynność, za którą się bierze – wykonuje z najwyższym zaangażowaniem, niemal perfekcyjnie. Dba również o siebie pod względem fizycznym, Choć mówi się o nim arbiter, czyli jest to ktoś kto powinien czuwać nad poprawnością i harmonią pewnych zachowań – arbiter elegancji przede wszystkim inspiruje innych, dając przykład samym sobą.

Codzienna stylizacja dla mężczyzny z klasą_Denley.pl
Jak stać się ideałem?

Proste to nie jest. Trzeba nieustannie pracować nad swoim charakterem i spójnym wyglądem. Arbiter elegancji najwyższą wagę przywiązuję do dress codu. Nie wierzy w trendy, które przemijają, za to w rozwiązania uniwersalne. Moda wg. niego nie jest rewolucją tylko ewolucją, a prawdziwy szyk i klasę odnajduje w prostocie, minimalizmie i dyskrecji.

Mężczyzna, który jest wierny takim modowym wartościom – raczej nie będzie eksperymentować. Zawsze postawi na ponadczasowość. Zamiast wąskich jeansów z przetarciami – wybierze klasyczne granatowe spodnie jeansowe o prostym kroju, współgrające z sylwetką. Na T-shirt pozwoli sobie w sytuacji zupełnie swobodnej, jak np. wieczór w domu, ale już będąc w towarzystwie – wybierze męską koszulę. W casualowych stylizacjach zawsze postawi na materiałowe spodnie jak chinosy, do tego dobierze marynarkę, a od kurtek woli płaszcze. Jego stylizacja, choć klasyczna, będzie wzbogacona o stylowe, dyskretne detale jak poszetka, spinki do mankietów czy męski zegarek na bransolecie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel