Ale to już było... czyli moda lat 90-tych znów na topie!

2018-04-07
Ale to już było... czyli moda lat 90-tych znów na topie!

Najłatwiej zajrzeć do szaf ojców współczesnych millenialsów i wygrzebać najlepsze „smaczki” z ich czeluści. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości – pokombinuj. Moda lat 90-tych jest przecież na wyciągnięcie ręki!

Moda lat 90-tych! Jak przemycić ten styl do współczesnych stylizacji?

Męska koszula flanelowa w kratę nawiązuje stylem do lat 90-tych. Denley.pl

Modowe klimaty z końca ubiegłego wieku bez wątpienia znów są w trendach. Cała stylówka na tę nutę mogłaby być trochę obciachowa, jednak niektóre elementy śmiało można wdrożyć w życie. Gdzie można znaleźć inspiracje? To proste! Odkurz odtwarzacz video i kasety zalegające na strychu i jeśli w ogóle uda ci się taki zestaw uruchomić – obejrzyj kilka odcinków kultowego serialu „Beverly Hills 90210”! (Ok. Możesz też skorzystać z internetu) Tutaj piękni i młodzi przyjaciele z Kalifornii przeżywali swoje perypetie, ale na uwagę zasługuje ich styl! Grupa przyjaciół ze szklanego ekranu to modnie ubrane ikony tamtych lat, na których możesz się wzorować.

Co warto mieć w swojej szafie?

  • Oczywiście jeansy! Ale nie byle jakie! Najpopularniejszy model w latach 90-tych to „mom jeans”, czyli spodnie jeansowe z wysokim stanem. Te nosiły dziewczyny, a faceci ganiali z w luźnych, wytartych spodniach jeansowych. Kultowy model to Levisy „pięćsetjedynki”. Jednak nie musisz nosić workowatych portek. Klimat lat 90-tych przemycisz jeśli twoje spodnie będą powycierane i trochę sprane, albo gdy w twojej stylówce uwzględnisz jeans pod inną postacią. Może to być męska kurtka, kamizelka z marmurkowego denimu albo koszula jeansowa. Bo jeans po prostu rządził!
  • Koszule flanelowe. Ciuchy w kratę obowiązywały w modzie w każdej postaci, a koszule flanelowe najbardziej kojarzyły się ze stylem grunge. Tak wtedy, jak i dziś – koszula flanelowa wygląda dobrze!
  • A do takiej koszuli – świetnie będzie prezentować się odpowiednia kurtka. Jeśli masz duszę buntownika, to podobnie jak Dylan z Beverly Hills – stawiaj na skórę.
  • Lub na inny kultowy model, który zawładnął modą lat 90-tych! Mowa oczywiście o bomber jacket!
  • Koszuli polo w poziome pasy w stylu serialowego Steve’a, gładkie i wkładane przez głowę bluzy bez kaptura i klasyczne jednokolorowe T-shirty też nawiązują do trendu!  Jest w czym wybierać!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel