Workwear! Mocny trend 2019! Nie tylko do pracy!

2018-12-21
Workwear! Mocny trend 2019! Nie tylko do pracy!

Praktyczne ubrania męskie, które obecnie mają zastosowanie na co dzień nie wzięły się znikąd! Po tym jak odzież wojskowych lub robotników okazała się spełniać wiele funkcji również poza pracą – faceci, dla których w życiu liczy się prostota rozwiązań i komfort – niepostrzeżenie i naturalnie wdrożyli ją do noszenia regularnego. Z ang. workwear, czyli odzież robocza jest o tyle atrakcyjna, że nie powstała na potrzeby trendów! Za to ze względów typowo funkcjonalnych! Oznacza to, że jest totalnie poza nimi. Ponadczasowa, wygodna, stworzona do tego, by trwać… I by interesowali się nią ci, którzy wychodzą poza wszelkie ramy.

Nic więc dziwnego, że ubrania jeansowe, koszule flanelowe w kratę, pikowane kamizelki męskie czy grube płaszcze sprawdzające się w trudnych warunkach – na stałe wpisały się w modę miejską i casualową. Tkaniny z których zwykle są zrobione nie świecą, nie zwracają na siebie większej uwagi, za to dodają stylizacjom męskiego, nieprzejednanego charakteru!

No i przede wszystkim – świetnie sprawdzają się w każdych warunkach! Są wytrzymałe, można w takich przybijać gwoździe, ale też pić piwo i jeździć na rowerze! Również łączyć z innymi elementami odzieży, które z pozoru nie współgrają. Gdy wynaleziono spodnie jeansowe, w których poszukiwacze złota na kolanach wypatrywali skarbów – nikt przecież nie myślał, że w przyszłości będą one idealnie korespondować z marynarką. A jednak stało się!

Workwear! Co nosić w 2019?

W nadchodzącym roku, w modzie bardzo będziemy stawiać na to, by podkreślić, że styl workwear sprawdza się również w codziennym życiu. Zarówno do szkoły, pracy czy w czasie wolnym – będziemy nosić i łączyć te elementy odzieży, które zawsze były dla mężczyzn użyteczne.

kamizelka moro
Kamizelka. Nie tylko do pracy na zewnątrz. Świetnie uzupełni streetwearowe stylizacje. Denley.pl

To będą jeansowe koszule, spodnie z kieszeniami cargo, denimowe portki. Koszule flanelowe wpiszą się w bazę codziennych outfitów. Stylizacje uzupełnią czapki beanie na każdą okazję i ciężkie buty.

Przeczytaj też: „Jak nosić czapkę beanie?”.

Choć odzież robocza kojarzy się ze stonowaną kolorystyką – outfity będzie można podbijać mocnymi akcentami. Np. męską kamizelką w ciepłym, silnym kolorze (miód, bordo) albo kontrastem poszczególnych partii ubrań. Takie mogą być również dodatki i akcesoria. Będzie modnie, wygodnie i przede wszystkim praktycznie. Niewymuszona moda bez spiny!

Panowie! W 2019 będziecie zadowoleni!

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel