Wigilia firmowa! Co na siebie włożyć?

2020-01-30
Wigilia firmowa! Co na siebie włożyć?

Właściwie już od początku miesiąca i aż do świąt Bożego Narodzenia odbywają się integracyjne imprezy firmowe w gronie współpracowników i o szczególnej oprawie, czyli przyjęcia wigilijne. Czeka cię wigilia firmowa i zastanawiasz się co na siebie włożyć? Przeczytaj poniższe porady!

W co się ubrać na wigilię firmową? Na luźnym spotkaniu z pewnością sprawdzi się czerwona marynarka, podkreślająca swoim kolorem charakter wydarzenia_Denley.pl

Wigilia firmowa? W co się ubrać?

  • Przede wszystkim pamiętaj, że Christmas Party to spotkanie po godzinach. Jeżeli pracujesz w miejscu, gdzie panuje swobodny dress code – wigilia firmowa to świetna okazja, by pokazać się z nieco innej strony niż na co dzień i po prostu zabłysnąć, niczym ta pierwsza gwiazdka A tak na serio – warto zaprezentować swoje eleganckie oblicze i zrobić wrażenie nie tylko na współpracownikach, ale i na zarządzie. Pokazać klasę. Zrobisz to najlepiej rezygnując z topowych trendów na rzecz klasyki.
  • Jeśli z kolei w pracy ubierasz się wg. sztywno panujących zasad i każdego dnia nosisz się na elegancko – na przyjęcie firmowe postaraj się ubrać tak, by jednak wyglądać nieco inaczej niż zwykle i podkreślić wyjątkowy charakter wydarzenia, które odbywa się jedynie raz do roku. Szczególnie, jeżeli łamanie opłatkiem odbywa się po prostu w biurze, Może tym razem zamiast białej koszuli wybierzesz model bordowy?
  • Oczywiście wszystko zależy od stopnia formalizacji świątecznego przyjęcia. Jeżeli zarząd postawił na imprezę w totalnie luźnych okolicznościach, przy kominku i choince w górskiej karczmie – miej w zanadrzu pól-formalne chinosy i sweter w reniferki w klimacie stylówek z teledysku „Last Christmas”. Jeżeli zaś na oficjalnym zaproszeniu opisano obowiązujący podczas Wigilii firmowej dress code i odbędzie się ono w jakimś eleganckim lokalu np. w restauracji – trzymaj się ściśle zasad.
  • Warto zaznaczyć, że nawet elegancki,świąteczny strój – może mieć w sobie trochę swobody. Sweter czy golf zamiast marynarki, koszula z jakimś świątecznym motywem – to będzie dobry wybór.
  • Kolory, które sprawdzą się w stylizacjach na tę okazję to oczywiście czerń i biel, może być też granat, ale okazja sprzyja dodaniu do stylizacji akcentów czerwonych, zielonych, bordowych, a nawet w odcieniu złota lub srebra. Możesz włożyć dzianinową marynarkę z połyskującą nicią, albo sweter męski w norweskie wzory.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel