Wielki błękit! Już teraz Instytut Pantone zdradza trendy na 2020!

2019-09-09
Wielki błękit! Już teraz Instytut Pantone zdradza trendy na 2020!

Natura! To ona ostatnimi czasy inspiruje najbardziej! Nic dziwnego! W dobie wielu zagrożeń czyhających na światowy ekosystem, który broni się jak może przed zmianami klimatycznymi i katastrofami – warto zwrócić uwagę na skalę problemów! To między innymi dlatego, Instytut Pantone prognozuje, że w 2020 dominować będą kolory morza. Będą to błękity i zielenie, kojarzące się z życiem i nadzieją, ale też z harmonią, spokojem i komfortem. 

instytut pantone
Denley.pl

A rąbka tajemnicy uchyliła, wyjątkowo wcześnie, Laurie Pressman – wiceprezeska Instytutu, która rozmawiała o tym z publicznością na targach mody Sourcing at Magic w Las Vegas. W 2020 roku dominować będą odcienie niebieskiego – od morskiego błękitu, aż po lazur. Będzie też bardzo zielono! Kojący wpływ wywrzeć na nas mają dodatkowo stonowane odcienie pastelowe, a do natury odnosić się będziemy również poprzez charakterystyczne wzornictwo. Motywy roślinne i kwiatowe znów będą na topie! Tak w modzie, jak i w dziedzinie projektowania wnętrz.

Instytut Pantone – trendy 2020! Błękit! I co dalej?

pantone 2020
Denley.pl

Choć podobnie jak w 2019 – najmodniejsze barwy wynurzają się z morza – konkretna paleta kolorystyczna nie została jeszcze upubliczniona. Już sama zapowiedź dominacji kolorów morza i natury to wielki ukłon Instytutu w stronę designerów. Wiadomo jednak, że w szeroko pojętym designie stawiać się będzie na naturalne materiały, jak np. drewno. To z kolei daje powód, aby sądzić, że w palecie barw znajdą się z pewnością kolory ziemi, inspirowane wybrzeżami i nie tylko. Zarówno te żywe, jak i zupełnie kojące, jak np. brązy, szarości, mięta.

Rok 2020 zapowiada się więc ciekawie. Czekamy na kolejne doniesienia z Instytutu i na kolor roku! Jaki obstawiacie?

Przeczytaj też: Pantone 2019. 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel