Weselny dress code!

2019-06-24
Weselny dress code!

Sezon ślubny w pełni! To właśnie latem najwięcej związków „pieczętuje się” za pomocą obrączek. I to właśnie w tym czasie, wśród mających uczestniczyć w uroczystości członków rodziny i przyjaciół – pojawia się dylemat pt. w co się ubrać na wesele? Wątpliwości rozwiązuje jednak weselny dress code! 

w co się ubrać na wesele?

weselny dress codeTo pytanie, niemal mantrę, zna chyba każdy facet, który kiedykolwiek szykował się na weselną zabawę!

Męski strój na tę specjalną okoliczność jest dość prosty do skomponowania! Poznajcie weselny dress code mężczyzny, by nie strzelić gafy! 

Weselny dress code:

Męski strój na wesele powinien być przede wszystkim elegancki i szykowny. Okoliczności są szczególne i warto swoją stylizacją podkreślić ich wagę oraz wyjątkowość! Jednocześnie nie można przekroczyć pewnej granicy! Gość nie powinien prezentować się lepiej niż Pan Młody

  • W teorii wesele należy do okazji na których obowiązuje tzw. kod black tie (formalny strój wieczorowy). Mężczyznom narzuca on czarny smoking i muchę, jako jedyną z możliwych opcji ubioru. Ciekawostką jest fakt, że kobietom wolno odrobinę więcej. Mogą one włożyć pantofle z odkrytymi palcami. Ale uwaga – tylko do długiej sukni.
  • Jednak w praktyce ścisłe reguły black tie (wymyślone w XIX w. przez Brytyjczyków i Amerykanów) nie są w naszej kulturze popularne. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, wybierając się na wesele decydują się najczęściej na tzw. strój wizytowy. Jeśli chodzi o panów są to ciemne garnitury i białe koszule z długim rękawem, a cały zestaw oczywiście „pod krawatem”. Charakteru całej stylizacji doda poszetka, wpisująca się (podobnie jak krawat) w motyw przewodni wesela. Wbrew regułom – odradza się gościom zakładanie fraków czy smokingów, które w Polsce zarezerwowane są raczej dla Pana Młodego. 
  • Coraz częściej za regułę przyjmuje się też u nas zasadę, iż barwy stylizacji jaką wybierzemy zależą od pory dnia, na którą zaplanowana jest impreza weselna. Jeśli jest to popołudnie – klasyczną czerń albo granat wypierają eleganckie stylizacje w jasnych barwach. To mogą być beże lub szarości.
  • Koszule, marynarki, kanty, krawaty… Brzmi ciężko, gdy lato i żar leje się z nieba. Czy jednak wypada „rozluźnić” weselną stylizację? Jeśli tak – to jak bardzo? Odpowiedź jest… niejednoznaczna. Z jednej strony, od kilku lat, obserwujemy wyraźny trend odejścia od ścisłych zasad jeśli chodzi o dobór garderoby. Z drugiej zaś osoba, której weselna stylizacja wyraźnie wyróżnia się z masy podobnych panów w garniturach, wciąż skupia na sobie uwagę i wzbudza sensację. Kwestią dyskusyjną jest też ściąganie marynarek i pozostawanie panów w samych koszulach…
  • Tak czy inaczej – coraz częściej przyjmuje się, iż można pojawić się na weselu w luźnym stroju koktajlowym, który zdecydowanie dopuszcza brak krawata czy muchy. Szczególnie latem marka Denley.pl popiera wszelkie szaleństwa! Polecamy koktajlowe zestawy z naszymi koszulami w roli głównej. A mnóstwo inspiracji znajdziecie w zakładce ŚLUB

P.S. Nawet jeśli zdecydujecie się maksymalnie zaszaleć i koktajlowa stylizacja będzie przypominać bardziej elegancki strój casualowy pamiętajcie, iż niedopuszczalnym jest wybrać się na weselne przyjęcie w koszuli z krótkim rękawem! Jest to porównywalne do fax paux, które popełniłaby kobieta ubierając na tę okazję np. kreację z odkrytym brzuchem(!). I całkowicie rujnuje weselny dress code! 

Przeczytaj też: „Modne dodatki na wesele”.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel