W co się ubrać na jesienny trening?

W co się ubrać na jesienny trening?

W co się ubrać na jesienny trening?

Pogarszająca się pogoda i coraz krótsze dni nie są dobrą wymówką, żeby rezygnować z treningów. Chociaż wiosna, lato i początek jesieni to wymarzona pora na treningi w plenerze, to śmiało można trenować przez cały rok i czerpać z tego wiele korzyści. Osoby aktywne nie tylko nie mają problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, ale i są bardziej odporne, nie mówiąc już o porządnej dawce endorfin, która pozytywnie doładowuje przy okazji treningów.

Jesienią warto trenować. Nie ma co do tego wątpliwości. Pytanie jednak w czym trenować, żeby aktywność była prawdziwą przyjemnością? Opcji jest wiele. Osoby, które mimo wszystko stawiają na trening w plenerze i kochają bieganie, powinny zainwestować w biegowy uniform. Niezbędne są bielizna termiczna, odpowiednia koszulka, spodnie albo legginsy do biegania, dobrej jakości sportowa kurtka do biegania i oczywiście idealnie dopasowane do stopy buty sportowe. Profesjonalna wiatrówka powinna być lekka, nieprzemakalna, chronić przed wiatrem. Na wagę złota są też poręczne kieszenie. Przydają się również odblaskowe elementy, które zapewniają większe bezpieczeństwo przy trenowaniu po zmroku. iezbędne są też wszelkiego typu dodatki. By nawet w te najzimniejsze dni w roku czuć się doskonale w czasie treningu, warto mieć dobrej jakości rękawiczki, oddychającą czapkę i komin, żeby ochronić szyję przed wiatrem i zimnem. Ważnym, choć niedocenianym elementem garderoby są skarpety. Nie mogą być za krótkie, powinny zasłaniać całą stopę, co ochroni przed wychłodzeniem i kontuzjami.

Osoby, które zamiast biegania stawiają na coraz bardziej popularny nordic walking albo trening siłowy na sprzętach w parkach, mogą ubierać się już cieplej, pod kurtkę wybierać bluzę albo bluzę z kapturem, a zamiast legginsów zakładać wygodne spodnie sportowe.

Cenna jest wskazówka, żeby na trening w plenerze ubierać się tak, jakby na dworze było o 10 stopni więcej niż jest w rzeczywistości. Zanim jednak zacznie się trenowanie na pełnych obrotach, koniecznie pamiętać trzeba o porządnej rozgrzewce, która przygotuje do większego wysiłku i uchroni przed kontuzjami.

W co się ubrać na jesienny trening?
W co się ubrać na jesienny trening?

Jeśli jesienna aura skutecznie zniechęca do trenowania na świeżym powietrzu, zostają jeszcze 2 rozwiązania. Basen oraz siłownia. W pierwszym przypadku warto pamiętać, żeby dobrze przygotować torbę treningową. Obowiązkowo muszą znaleźć się w niej ciepła bluza z kapturem, bawełniana koszulka, wygodne spodnie. To właśnie one skutecznie ochronią przed termicznym szokiem, kiedy z ciepłej pływalni wyjdzie się na zewnątrz.

Z kolei na siłownię warto mieć kilka zestawów ubrań, a najlepiej ubierać się na przysłowiową cebulkę. Niezawodne są przede wszystkim dresy męskie. Uszyte z bawełny, wygodne, z poręcznymi kieszeniami. Idealne spodnie sportowe powinny być miękkie, dopasowane do sylwetki, nie krępować ruchów.

Warto zwracać w nich uwagę na kolana. Dodatkowe wzmocnienia znakomicie chronią przed wypychaniem. Nie mniej istotne są mocne ściągacze w pasie i na zakończeniu nogawek. Bluzy męskie w kompletach dresowych dostępne są zazwyczaj w kilku wariantach. Wygodnym rozwiązaniem są bluzy rozpinane z kapturem. Świetnie sprawdzają się bluzy rozpinane bez kaptura, ale można też zdecydowanie się na klasyczną hoodie bez zapięcia, wkładaną przez głowę. Dobrej jakości bluza męska jest niezbędna przy rozgrzewce i podczas przerw w trenowaniu. Dobrze jest mieć pod nią bawełniany T-shirt.

Chociaż strój sportowy powinien być przede wszystkim wygodny, to warto też zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Modne dresy męskie okazać się mogą niezłą motywacją, kiedy dopiero rozpoczyna się treningi, a ich efekty nie są jeszcze widoczne. Dobrze jest więc stawiać na funkcjonalne i nowoczesne fasony, które są wygodne, nie krępują ruchów, a dodatkowo poprawiają proporcje sylwetki. Warto też docenić moc kolorów. Bluzy męskie w soczystych i modnych kolorach dodają tylko dodatkowej energii. Do wysiłku świetnie motywują też sportowe nadruki i printy z kultowymi postaciami ze świata sportu.

Nawet na siłowni warto pamiętać o dodatkach. Przydają się zwłaszcza ochronne opaski na stawy i profesjonalne rękawiczki, które zapobiegają powstawaniu odcisków. Podobnie jak przy treningach w plenerze, niezbędne są też odpowiednie buty sportowe. Wygodne, idealnie dopasowane do stopy, które pozwolą skórze oddychać, a jednocześnie będą doskonale chronić przed kontuzjami.

W co się ubrać na jesienny trening?
pixel