Trencz! Twój must have na wiosnę!

2018-03-12
Trencz! Twój must have na wiosnę!

Trencz! Kultowy płaszcz przeciwdeszczowy z kołnierzem, najczęściej sięgający za kolano i przewiązywany w pasie, który nigdy nie wychodzi z mody!

Podobnie jak większość elementów typowej męskiej szafy – trencz ma głębokie korzenie militarne. Wykorzystując gabardynę (grubą tkaninę wełnianą o ukośnym splocie, wiatroszczelną i wodoszczelną), zaprojektował go Thomas Burberry dla brytyjskiej armii. Zresztą to właśnie okopom płaszcz ten zawdzięcza swoją nazwę (trench – z angielskiego: okop). Nie trzeba było długo czekać, by ten nonszalancki i funkcjonalny męski prochowiec, który wojskowi weterani nosili również po zakończeniu służby do swoich codziennych ubrań – stał się popularny wśród ludności cywilnej. Przełomowy, lekki i wytrzymały płaszcz chroniący przed deszczem, który nie pachniał gumą (początkowo tą substancją impregnowano tkaniny) okazał się prawdziwym hitem wśród trendsetterów i trendsetterek z lat 30-tych! Dziś to klasyk, produkowany z jeszcze lepszego materiału!

Do czego nosić trencz?

Męski trencz w kolorze czarnym_Denley.pl

Choć płaszcz ten należy do nieformalnych okryć wierzchnich, to gdy chcesz wyglądać stylowo – lepiej włóż prochowiec niż jakąkolwiek kurtkę. Trencz jest płaszczem legendarnym, ponadczasowym i efektownym. Uświetni outfit mężczyzny o dowolnej sylwetce, doda męskości i klasy! Szczególnie, że jego współczesne wersje mają linię bliską ciału i można idealnie dobrać długość takiego płaszcza, który o swoim charakterze przypomina kołnierzem, pagonami podkreślającymi ramiona i pasem zaznaczającym talię. Ten typ płaszcza pasuje niemal do wszystkiego. Klasyczny model w kolorze czarnym lub beżowym można włożyć do spodni chino, ale także do jeansów i trampek. Uzupełni każdy casualowy look. Jest tak uniwersalny, że koresponduje ze stylizacjami codziennymi, jak również tymi przeznaczonymi na wieczór w miłym towarzystwie. To płaszcz dedykowany wszystkim wielbicielom praktycznych rozwiązań, którzy inwestują w ubrania stylowe, a jednocześnie takie które będą sprawdzać się przez wiele kolejnych sezonów.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel