Szelki do spodni. Dla facetów, którzy omijają mainstream.

2017-06-09
Szelki do spodni. Dla facetów, którzy omijają mainstream.

Szelki do spodni! Te, jakie znamy w dzisiejszej formie, miały wielu prekursorów, ale typ „współczesny” powstał dzięki Anglikowi Albertowi Thurstonowi niemal 200 lat temu. Modele tych szelek posiadają certyfikat Brytyjskiej Rodziny Królewskiej i ogromną popularność wśród gentlemanów z wyższych sfer i gwiazd. Nosił je zarówno najsłynniejszy agent świata – James Bond, jaki i Leonardo DiCaprio w filmie „Wilk z Wall Street”.

Z szelkami wiąże się też pewna ciekawostka. Otóż w Stanach Zjednoczonych, jako pierwszy opatentował je w 1871 roku sam Mark Twain. Regulowane i odpinane ramiączka do odzieży straciły na popularności wraz z nadejściem ery pasków do spodni, jednak do dziś noszone są one w pewnych specyficznych środowiskach np. wśród renomowanych prawników.

O ile przestały być potrzebne, bo i spodnie przestały facetom spadać – szelki są aktualnie mocno niedocenianym męskim akcesorium. A szkoda! Stylizacja z szelkami może być bardzo interesująca i to nie tylko jako skrywany dodatek do garnituru. Szelki nie znalazły swojego miejsca w mainstreamie lecz z otwartymi ramionami przyjęło je kilka modowych subkultur. Najczęściej nie służą już jako praktyczny element stylizacji, ich zadaniem jest natomiast jej wzbogacanie. Stawianie kropki nad „i”. Dlatego tak świetnie sprawdzają się nie tylko u facetów wyjątkowo eleganckich i stylowych, ale też u hipsterów czy casualistów, którzy do mody podchodzą odważnie i bez uprzedzeń.

Szelki do spodni dodają nonszalancji jeśli zestawisz je z jednokolorowym T-shirtem.

Jak nosić szelki do spodni?

  • Męskie szelki do spodni, o ile mają być eksponowane, to świetna propozycja dla niskich mężczyzn. Iluzja optyczna sprawia, że wydłużają one talię,
  • Zakładając je należy zapomnieć o pasku! W stylizacji tylko jeden z tych dodatków może mieć miejsce!
  • Oczywiście jeśli decydujesz się na szelki – warto mieć do nich odpowiednią parę spodni, najlepiej bez szlufek. Nie jest jednak błędem zestawianie ich ze spodniami typu chino i casualową koszulą, szczególnie jeśli decydujesz się na fajną stylizację z kontrastującym akcentem.
  • W wydaniu streetwear’owym, świetnie będą wyglądać w korespondencji do jeansów i gładkiego T-shirta. Szelki do spodni jeansowych i bawełnianej bluzki, czyli do zupełnie nieformalnego zestawu – to idealna opcja dla mężczyzn świadomych swojego stylu, którzy w swoich modowych wyborach nie obawiają się łączyć tradycji ze współczesnością i bawić się modą.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel