Strój na WF do szkoły! O tym warto pamiętać!

2018-08-25
Strój na WF do szkoły! O tym warto pamiętać!
Strój na WF musi być wygodny. To jedna z jego najważniejszych cech. Denley.pl

Równie istotną sprawą jest przygotowanie stylizacji na różne okoliczności, związane z zajęciami i uroczystościami szkolnymi.

Już na samym początku potrzebny będzie ubiór galowy, a jeśli chodzi o codzienne zajęcia, to trzeba zadbać o odpowiedni strój na WF i pozostałe aktywności gimnastyczne np. korekcyjne, podczas których niwelowane są u dzieci  ewentualne wady postawy.

Jaki powinien być strój na WF?

Regulamin niektórych placówek szkolnych wymaga, aby strój na WF spełniał odpowiednie kryteria. Najbardziej pożądana stylizacja małych sportowców to czarne lub granatowe spodenki i biała koszulka. Zupełnie gładka lub z drobną aplikacją. Jednak nie wszystkie szkoły podchodzą do tematu restrykcyjnie i jedyny wymóg co do ubrania dziecka podczas zajęć jest taki, by był to strój sportowy.

Strój sportowy na Wychowanie Fizyczne – o czym warto pamiętać?

Biały T-shirt to najodpowiedniejszy model koszulki na WF. Denley.pl

1.Stylizacja powinna być wygoda! Na zajęcia w sali gimnastycznej najlepiej sprawdzą się krótkie spodenki i T-shirt, a do tego obuwie zmienne, jak sportowe adidasy czy trampki. Jeśli chodzi o strój na Wf dla dziewczynki, to spodenki mogą zastąpić elastyczne legginsy dziewczęce. Starsze dziewczynki z pewnością świetnie będą czuły się w modnych spodenkach i designerskim topie w stylu Ewy Chodakowskiej lub innej fit ikony. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, by komplet do ćwiczeń nie odsłaniał zbyt wiele ciała. Szkolny strój na WF powinien być funkcjonalny, a jednocześnie skromny.

2. Ubrania na WF, zajęcia korekcyjne czy sportowe zajęcia dodatkowe powinny być wygodne i wykonane z materiału dobrej jakości. Najlepiej sprawdzają się ubrania bawełniane, które mają właściwości termoregulacyjne, a więc absorbujące wilgoć i „oddychające”.

3. Na chłodniejsze dni czy lekcje, które odbywają się na zewnątrz najlepiej sprawdzi się dziecięcy dres sportowy. Warto zwrócić uwagę, by nie krępował on ruchów i skutecznie zabezpieczał dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Spodnie sportowe dla chłopca i dla dziewczynki powinny mieć wygodne ściągacze w pasie i na nogawkach, a jeśli chodzi o górną część stylizacji, to najlepiej spisze się praktyczna bluza z kapturem.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel