Spodnie baggy

Spodnie Baggy

Spodnie baggy

Luźne spodnie baggy ściśle związane są z muzyką i kulturą uliczną. Prawdopodobnie ich pierwowzorem były uniformy więzienne. Osadzeni nie mogli używać pasków do spodni wobec czego te zwisały swobodnie. NBA uważa z kolei, że to ich zawodnicy, w tym Michale Jordan, zapoczątkowali modę na workowate jeansy. Nawet jeśli nie – to z pewnością przyczynili się do ich popularyzacji. Kolejna teoria dotyczy hip-hopowców, a uzasadnienie przypisania im „praw” do baggy sięga w głąb historii. Hip Hop to muzyka bazująca na życiu młodych ludzi na ulicy i w jej rytmie. Ich charakterystyczną cechą była czarna skóra. Mówi się, że to miks afroamerykańskich kultur wywarł wpływ na pokolenie, które ostatecznie trafiło na ulice amerykańskich miast i w ich przeszłości należy upatrywać się powstania baggy jakie znamy z czasów, w których królował hip-hop.

Spodnie Baggy
Spodnie Baggy Spodnie Baggy

Początkowo furorę robiły jeansy baggy. Fani rapu i hip-hopu, którzy podchwycili trend, kupowali spodnie o dwa rozmiary większe i celowo je opuszczali. To dzięki ludziom ulicy moda na baggy wyewoluowała jako trend subkultury. Przemysł mody szybko jednak adoptował ten pomysł i spodnie baggy, których cechą charakterystyczną jest to, że są luźne w okolicy krocza, za to zwężane ku dołowi - można dziś znaleźć w każdym wydaniu z możliwych. Spodnie baggy męskie są wykończone ściągaczami na nogawkach. Ich najważniejsza cecha to wyjątkowa wygoda. Nie krępują ruchów ani na górze, ani na dole, gdzie nie nie plączą się niepotrzebnie przy butach, które w zestawieniu z baggy stanowią świetne wykończenie stylizacji.

Spodnie baggy są idealną propozycją dla zwolenników streetwearu stawiających na spontan i ekspresję w wyrażaniu siebie. Można je włożyć zarówno na wypad w miasto ze znajomymi jak i jako część outfitu, w którym zmierzamy na siłkę. Korespondują z t-shirtami, longsleeve'ami i bluzami z kapturem lub bez. Aby wykończyć stylizację z baggy w roli głównej warto postawić na kurtkę streetstylową lub pikowaną kamizelkę.

Spodnie Baggy Spodnie Baggy Spodnie Baggy Spodnie Baggy Spodnie Baggy Spodnie Baggy
Zobacz wszystkie spodnie baggy
pixel