Skating! W co się ubrać na deskę?

2018-04-03
Skating! W co się ubrać na deskę?

Czas pożegnać zimę, zabezpieczyć narty i snowboard po sezonie i odłożyć je na półkę. Jeśli jednak jesteś fanem wszelkich desek i sportowych aktywności – nie musisz żegnać się z hobby. Robi się coraz cieplej i to świetna pora na to, by wreszcie wyciągnąć deskorolkę! Skating to super opcja na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w ulubionej, miejskiej przestrzeni i wśród znajomych, którzy podzielają twoją pasję!

Skating! W co się ubrać na deskę?

Skating to sport, który totalnie wiąże się i przenika ze swobodnym stylem ulicznym, z modą, sztuką, muzyką. Podstawą skateboardingu jest oczywiście maksymalna wygoda, jednak tutaj liczy się również wyrażanie swojego indywidualnego stylu. Ekspresja jednostki!

Jeden skateboarder najlepiej będzie czuć się w dopasowanych, ciemnych jeansach, jednokolorowym T-shircie i flanelowej koszuli w kratę. Inny postawi na luźniejsze spodnie baggy lub bojówki i obszerną bluzę – a do tego włoży czapkę z daszkiem. Czapeczka? Niekoniecznie! Szczególnie, jeśli jesteś amatorem. Zamiast tego kask, a na łokcie i kolana niezbędne są ochraniacze. Buty powinny mieć twardą podeszwę i to jest najważniejsze. Co do innych elementów garderoby – panuje tu pełna dowolność i nie trzeba posiadać „profesjonalnych” ciuchów. Grunt to stawiać na ubrania, które korespondują z dynamicznym, ulicznym rytmem, które „czujesz” i które mają szansę na dłuższe przetrwanie. Musisz pamiętać, że dziury i przetarcia są w tym miejskim sporcie na porządku dziennym.

Skateboarderzy uwielbiają emanować indywidualną energią. W ich stylizacjach sprawdzają się jeansy i T-shirty. Koszulki wyróżniają się często wyrazistym kolorem albo charakterystycznymi nadrukami. W upalne dni najlepiej jeździ się w bezrękawnikach. Ale ten sport można  uprawiać nawet w casualowych koszulach i u profesjonalistów wygląda to naprawdę świetnie. Jeśli natomiast chodzi o kurtki – to poleca się kultowe bomberki!

Skateboarding to po prostu poruszanie się po ulicy, tyle że na kółkach i że po drodze robi się różne ewolucje. Właśnie dlatego miejski styl i skating współgrają ze sobą doskonale!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel