Rodzaje swetrów męskich: sweter norweski!

2020-01-14
Rodzaje swetrów męskich: sweter norweski!

Czy sweter norweski to element ubrania, który został wyprodukowany w Norwegii? Pewnie, że mógłby być, ale nie tylko o to tu chodzi. To pewien charakterystyczny rodzaj swetra (norweskie dobro narodowe), który teraz, w czasie ferii zimowych – przyda się jak znalazł! Szczególnie, jeśli wybierasz się w góry! Albo, gdy lubisz spędzać zimowy czas przy kominku! 

sweter norweski męski
Męski sweter Denley.pl

Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda. Jest tylko zły ubiór, a ideą norweskich swetrów jest wpisanie się stylem i właściwościami nawet w najbardziej ponurą i chłodną aurę. Nosząc taki sweter będzie ci ciepło i będziesz wyglądać modnie!

Sweter norweski nazywany zamiennie swetrem ze wzorem skandynawskim wyróżnia się motywem przewodnim! Otóż jest to najczęściej model wełniany lub z domieszką wełny, charakteryzujący się specjalnym wzornictwem opartym o etniczne motywy i norweskie tradycje dziewiarskie. Świat norweskich wzorów jest ogromny i zaskakujący. Są one inspirowane m. in. motywami rzeźbionych i malowanych ościeżnic domów i wiejskich gospodarstw, a także naturą. Odtwarza się tutaj wzory traw, kwiatów i zwierząt.

Sweter norweski – klasyk! 

Współcześnie jest to zimowa klasyka, która w mgnieniu oka przeniesie cię na ośnieżone górskie stoki lub w okolice malowniczych fiordów! Nie bez powodu, na takim swetrze często dostrzec można płatki śniegu. Motywem przewodnim norweskiego swetra są zwykle dwa ciepłe kolory, a na wysokości klatki piersiowej przebiega przez nie ozdobny pas. Choć oczywiście nie jest to regułą, bo współcześnie mają one rozmaite interpretacje.

norweski sweterTaki wzorzysty sweter męski rozpinany lub wkładany przez głowę (nierzadko jest to golf) doskonale sprawdzi się do jeansów. Ale amatorzy sportów zimowych zakładają też tego typu swetry nawet do spodni od kombinezonu narciarskiego. To model, który bezapelacyjnie kojarzy się z przyjemnymi odsłonami zimy. Cenią go sobie amatorzy nonszalanckiej mody apres-ski uskutecznianej w renomowanych ośrodkach narciarskich, a także faceci, którzy lubią ubierać się ciepło i wygodnie, a przy tym nie rezygnują z wyjątkowego, pięknego, ponadczasowego designu!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel