Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka narciarska!

2018-12-30
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtka narciarska!

Przed nami ferie zimowe i co najmniej dwa, a nawet trzy miesiące, w których można uskuteczniać białe szaleństwo na nartach i snowboardzie! Faceci uwielbiają sporty zimowe, jednak oprócz kondycji, umiejętności i dobrego sprzętu – potrzebują również odpowiednich ubrań na stok! Przygotowując się do wyjazdu w góry – must have do zabrania to kurtka na narty i snowboard, która nie zepsuje przyjemności z jazdy, a wręcz przeciwnie – zapewni ciepło i maksymalny komfort!

Kurtka na narty i snowboard!

kurtka na nartyCzym powinna się wyróżniać?

  • Powinna być funkcjonalna! Jeśli chodzi o dobre kurtki narciarskie to muszą one mieć taki fason, by zapewniać użytkownikowi bezwzględną swobodę ruchów! Dopasowanie do sylwetki, stylu jazdy, stopnia zaawansowania i warunków na stoku to podstawa!
  • Moda na śnieżnych stokach to prawdziwe zjawisko kulturowe! Narciarze i snowboardziści są naprawdę trendy i wyróżniają się indywidualnym stylem! Kurtki na narty muszą wpisywać się w klimat i czas, pasować do spodni i reszty ekwipunku. W tym sezonie obowiązują stonowane barwy, militarne motywy, ale i energetyczne kolory, metaliczne i neonowe detale! A co po nartach? Przeczytaj: „Moda apres-ski”.
  • Wygląd i wyszukane wzornictwo są istotne, ale kurtki na snowboard i narty muszą przede wszystkim zapewnić optymalny komfort cieplny. Cechy, na które należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model to wodoodporność i oddychalność, czyli skuteczne odprowadzanie wilgoci. Taka kurtka musi być niezawodna pod każdym względem!
  • Niektóre modele wyposażone są w tzw. pas śniegowy, dzięki któremu biały puch nie ma szans, by przedostać się pod kurtkę. Liczy się również system wentylacji w newralgicznych miejscach.
  • Podpinka, zintegrowane rękawiczki i kaptur – stanowią dodatkową ochronę dla narciarza i snowboardzisty.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel