Przewodnik po kurtkach męskich: kożuch!

2019-11-18
Przewodnik po kurtkach męskich: kożuch!

Jeśli chcesz świetnie się prezentować w zimie, nie tracąc na tym ciepła – nie możesz przejść obojętnie obok tego typu kurtki. Męski kożuch ocieplany syntetycznym futrzakiem to idealne rozwiązanie!

kożuch męski skórzany denley
Męski kożuch skórzany. Denley.pl

Kożuchy męskie początkowo wykonywane były z owczej skóry, a pierwowzory wywodziły się od tzw. kurtek pilotek, użytkowanych w militariach w latach 40-tych ubiegłego wieku. Jednak trzeba pamiętać, że zwierzęce skóry były wykorzystywane już od czasów epoki kamienia łupanego i współczesne kożuchy nie wyrosłyby na modele pożądane i luksusowe, gdyby nie fakt, że mają one za sobą tak długą i bogatą historię!

Choć dla niektórych kożuch może wydawać się staromodny, to bezapelacyjnie jest on hitem sezonu 2019 / 2020! Jest to wysmakowany i ekskluzywny element garderoby, charakteryzujący się wysoką jakością wykonania i prestiżem! Dla znawców mody jest to model ponadczasowy, który najczęściej występuje w dwóch typach: jako kurtka i jako długi płaszcz. Zaś fasony i kolory mają niezliczone odsłony.

Czym wyróżnia się skórzany kożuch męski?

  • Krótki model jest świetną alternatywą na zimę dla kurtek bomberek! Docenisz go, gdy przyjdzie mróz!
  • Kożuch jest bardzo ciepły! Skutecznie chroni przed chłodem!
  • Nieco ciężki, ale mimo to – wyjątkowo komfortowy w noszeniu, przyjemy w dotyku i użytkowaniu.
  • W zależności od pogody – można ubrać taką kurtkę na lekki longsleeve męski, jak i na gruby sweter!
  • Ma bogatą historię, dzięki czemu jest w nim pewien ślad minionych epok. Ta kurtka ma klimat! Miłośnicy mody vintage z pewnością będą pełni uznania dla oldskulowego sznutu!
  • Kożuch to model idealny na siarczysty mróz i wpisany w styl „nature”. Świetnie sprawdzi się na łonie natury. W tym roku uchodzi on jednak za pasujący do nurtu „chic”, dlatego można ubierać go również na wszelkiego typu wieczorne wyjścia.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel